Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Шановні споживачі послуг з водопостачання та водовідведення!

Дата: 15.12.2021 10:38
Кількість переглядів: 318

Фото без опису

 

 

Пунктом 11 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.12.2020 № 1060) встановлена плата за абонентське обслуговування, яка нараховується при наданні послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує виконавцю послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (у багатоквартирному будинку, індивідуальному садибному будинку, самостійному об’єкту нерухомого майна) для відшкодування витрат, пов’язаних з укладенням договору, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонента за індивідуальним договором.

Урядом прийнято постанову від 01 вересня 2021 року № 928 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808» (далі – Постанова) «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг…». Відповідно, внесені зміни до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Згідно з внесеними змінами, змінено концепцію застосування до споживачів комунальних послуг плати за абонентське обслуговування та змінено склад витрат, які включаються до плати за абонентське обслуговування. Так, статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  визначено, що плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги,  обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Плата за абонентське обслуговування сплачуватиметься споживачами у разі укладення з виконавцями комунальних послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення індивідуальних договорів про надання комунальних послуг або індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг.

При цьому, витрати на обслуговування вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку, не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування.

Станом на 1 липня 2021 року граничний розмір плати,  встановлений Кабінетом Міністрів України згідно з Постановою, становить:

33,74 грн/абонента (особовий рахунок) в місяць для кожного виду послуг: з централізованого водопостачання; з  централізованого водовідведення;

На теперішний час споживачі, які отримують послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за індивідуальними договорами (мешканці багатоквартирних будинків та власники індивідуальних (садибних) житлових будинків, власники (юридичні особи) будівлі, приміщення якої є самостійними об’єктами нерухомого майна  укладають договори відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Постанови Кабінету Міністрів від 05.07.2019 № 690, які передбачають застосування тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

Законом України №1060-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» передбачено, що договори про надання комунальних послуг є публічними.

Відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги плата виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання, складається з:

- плати за послугу, що розраховується, виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до законодавства;

- плати за абонентське обслуговування, яка не може перевищувати граничний розмір, визначений Кабінетом Міністрів України.

Отже, плата за абонентське обслуговування є складовою частиною ціни публічного індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та відповідно істотною умовою такого договору. 

Плата за абонентське обслуговування по договору/особовому рахунку щомісяця становить за послугу з централізованого водопостачання 33,74 грн з ПДВ, за послугу з централізованого водовідведення - 33,74 грн з ПДВ.

 

Адміністрація КП "Облводоканал" Запорізької обласної ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора