Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ СКЛАДНОЮ

Дата: 18.11.2021 16:18
Кількість переглядів: 249

Фото без опису

 

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух провів традиційний щоденний брифінг та тему ситуації з COVID-19 в регіоні.

Він зазначив, що статистика поки що не дає ознак полегшення епідеміологічної ситуації. За останню добу в області зареєстровано 1246 нових випадків захворювання на COVID-19, в тому числі 62 серед дітей, 21 серед медпрацівників, 45   летальних випадків. Одужало за добу 2256, продовжує лікуватися 29 322  особи.

  • Немає передумов говорити про завершенн епідемії або швидке завершення карантину. Добре, що одужує більше, ніж виявляють нових випадків, це хороша тенденція. Але більше тисячі виявлених хворих щодня говорять, що епідситуація складна. З 3700 ліжок для хворих на коронавірус в лікарнях області зайнято 2160. Погана тенденція щодо важких хворих - за кількістю завантаженості ліжок інтенсивної терапії область посідає друге місце в Україні - 82% таких місць зайнято. Лікарі констатують, що вірус агресивний, хвороба має складний перебіг, тому є необхідність продовження карантинних обмежень, - зазначив Олександр Старух. 

Голова ЗОДА вкотре акцентував увагу на необхідності посилення темпів вакцинації. Протягом останньої доби в області проведено 12 068 щеплень. Першу дозу отримали 4175 осіб, другу – 7893. Це  9-й показник в Україні.

Також Олександр Старух зазначив, що цього тижня у школах Запорізької області поновилося очне навчання. Першими повернулися за парти учні молодших класів. Тепер виходять з дистанційного навчання старшокласники - відновити навчання школи можуть за умови 100% вакцинації персоналу (включаючи 2 дози вакцини, або наявності відповідної довідки) та з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному окремому закладі освіти.

На сьогодні 43 240 (81%) працівників галузі освіти пройшли повний курс вакцинації. 5980 (11,2%) - отримали першу дозу вакцини. 3464 (6.4%) - мають актуальні довідки. 728 (1.4%) - не мають жодного документа.

Таким чином за показниками вакцинації персоналу можуть здійснювати очне навчання 317 шкіл (63.7%), 263 садочки (50,3%), 

14 закладів професійно-технічної освіти (48.3%), 7 закладів фахової передвищої освіти (коледжі) - 25.9%, 1 заклад вищої освіти ( 10%),  51 заклад позашкільної освіти (62.2%).

 

  • Всі розуміють необхідність того, щоб школи працювали в очному режимі - від цього безпосередньо  залежить якість освіти. Я думаю, керівники закладів освіти, та й самі працівники найближчим часом докладуть усіх зусиль, аби діти могли повернутися на навчання. Цього року за результатами  зовнішнього незалежного тестування ми побачили, що якість знань не зростає -  якщо не буде повноцінних занять, ця ситуація буде погіршуватися, - наголосив голова ЗОДА. 

 

Також очільник регіону поінформував, що Кабінет Міністрів України збільшив тариф по пакету “Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19” до 634 330 грн (до цього 577, 7 тис грн). Таким чином, медзаклади, що працюють із хворими на COVID-19, зможуть отримати підвищені виплати уже за листопад.  У Запорізькій області 23 лікарні першої та другої хвилі надання допомоги хворим на коронавірус - Олександр Старух звернувся до керівників ціх закладів з порадою оперативно оформлювати всі необхідні документи та пакети з НСЗУ, аби медпрацівники вчасно отримували доплати. 

 

Департамент культури та інформаційної політики


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора