Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

29 ВЕРЕСНЯ — ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ БАБИНОГО ЯРУ

Дата: 29.09.2021 10:43
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

 

Бабин Яр - страшна сторінка в історії всього людства. Після Другої світової війни назва цього яру стала символом людської трагедії. Так історично склалося, що Бабин Яр і в Україні й у світі втілює значно більше, ніж географічна назва, це одна з трагічних адрес масових розстрілів часів Другої світової війни. Понад сто тисяч людей стали жертвами спотвореного світогляду та нелюдської жорстокості. Саме з цією Київською місцевістю пов’язують початок Голокосту в Європі, хоча насправді хвиля розстрілів котилася до Києва від самого кордону. Київ став першим великим містом, цілком «вільним від євреїв». Саме в Бабиному Яру розстріляли майже все єврейське населення міста.

Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. Тільки в перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей…

День пам’яті жертв Бабиного Яру відзначається в Україні на державному рівні та є свідченням того, що в пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків. Вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру, Голокосту - це попередження для людства, і український народ завжди буде єдиним у прагненні ніколи не допускати будь-яких проявів ворожнечі на расовому чи національному ґрунті. Місце трагедії Бабиного Яру - місце історичної пам’яті.

У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті. Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!

Будемо пам’ятати ...


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора