Популяризація сімейних форм виховання

Дата: 18.08.2021 13:33

Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Конвенцією ООН про права дитини визначено, що дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Але, на жаль, є діти, які не можуть проживати з рідними батьками.  Саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання. Реформа деінституціалізації спрямована на те, щоб кожна дитина виховувалася у благополучній родині. Держава забезпечує пріоритет форм сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, матеріальну та соціальну підтримку.

Станом на 18.08.2021 у Великобілозерській громаді створені та функціонують 1 прийомна сім’я, 1 дитячий будинок сімейного типу та 9 сімей опікунів/піклувальників.  В них виховується 20 дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування. Проте ще 14 дітей з нашої громади, які перебувають в закладах інституційного догляду, потребують влаштування в сімейні форми виховання.

За детальною інформацією щодо створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу або оформлення опіки/піклування над дітьми звертайтесь до Центру соціальних послуг та служби у справах дітей Великобілозерської сільської ради, які знаходяться за адресою: с. Велика Білозерка, вулиця Центральна, будинок 120.