Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Запорізька делегація працювала в Одесі

Дата: 02.08.2021 10:39
Кількість переглядів: 277

Фото без опису

 

Минулого тижня відбувся XVІ Український муніципальний форум. Він проводився в рамках багаторічної традиції Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань розвитку місцевого самоврядування, удосконалення законодавчої бази, децентралізації, відкритого врядування, підтримки економічного розвитку громад, енергозбереження та реформування ЖКГ тощо. 

Запорізька делегація також взяла участь в роботі цього заходу, який традиційно є майданчиком для дискусій та вироблення спільної позиції органів державної влади і Асоціації міст України. 

На Форумі зібралося понад 500 учасників: голови громад, депутати місцевих рад, представники центральних органів державної влади, парламентарі, представники експертного середовища, закордонні партнери Асоціації міст України. У складі запорізької делегації були міський голова м. Бердянськ Валерій Баранов, сільський голова Біленьківської сільської ради Світлана Зачепило, секретарка міської ради м. Дінпрорудне Ірина Ручка, сільський голова Павлівської сільської ради Анатолій Клименко, селищний голова Кушугумської селищної ради Володимир Сосуновський, міський голова м. Молочанськ Ірина Липка, сільський голова Малобілозерської сільської ради Сергій Вовк, виконавчий директор Запорізького регіонального відділення АМУ Олексій Бєліков та інші.

27 липня, перший день роботи Форуму, був названий День місцевої демократії та відкритого врядування: від діалогу до сталого партнерства та проводився в рамках проєкту Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».

28 липня, другий день роботи, був присвячений питанням енергоефективності, проводився за підтримки проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні, що впроваджується «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за дорученням уряду Німеччини.

Енергоефективність є одним з надважливих питань для муніципалітетів, адже витрати на теплопостачання постійно зростають, кажуть представники місцевої влади Запорізького краю. Як відомо, правила гри на ринку природного газу України змінились докорінно. Починаючи з 20 травня цього року Кабінет міністрів вже не регулює ціни на природний газ для теплокомуненерго. Відтепер контракти на постачання газу підприємства ТКЕ повинні укладати з газопостачальними компаніями самостійно. Таким чином міські підприємства теплокомуненерго всієї країни отримали можливість купувати блакитне паливо в інших постачальників газу.

Але через накопичені борги через несплату за тепло населенням фактично не можуть змінити постачальника і мають купувати газ у "Нафтогазу". До того ж, згідно з новими правилами, встановленими Кабміном стосовно "ринку газу", блакитне паливо має постачатися за передплатою, а не післяплатою за спожитий газ, як раніше.

На захист жителів міст України, заради стабільної роботи теплогенеруючих підприємств встала Асоціація міст України. Було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Підписавши Меморандум, сторони домовилися, що тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростатиме, а підприємства комунальної теплоенергетики отримають природний газ в обсягах, що забезпечить стале проходження опалювального сезону.

Уряд погодився, що збитки комунальних підприємств, отримані у попередні роки від державного регулювання тарифів на тепло для населення в цьому опалювальному сезоні, будуть компенсовані до 1 жовтня 2021 року.

Але ж для завершення всіх підготовчих процедур потрібно зробити ще немало.

29 липня, у третій день роботи форуму, був День Діалогу: Сталий місцевий соціально-економічний розвиток. Проводився він в рамках Програми U-LEAD з Європою «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який впроваджується Асоціацією міст України.

Київський міський голова, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко, зокрема, наголосив: «Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала найбільш проблемні питання громад. Пропозиції щодо їх вирішення ми передали відповідним органам державної влади».

 Перед делегатами з усіх областей України виступив Голова Верховної Ради України Дмитро Розумков.

«Ми повинні вибудовати вертикаль влади, але вона має базуватися не на підлеглості і залежності, а на партнерстві. Адже як без Верховної Ради, так і без місцевої влади неможливо впровадити зміни та подолати виклики», -  наголосив Дмитро Разумков.

Залишається зазначити, що дійсно тільки за умови діалогу в Україні з’являться сильні муніципалітети, чого можливо досягти спільними зусиллями.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора