Про День вишиванки у Великобілозерській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4
День вишиванки - всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’ятї. 20 травня учні та вчителі нашої школи із задоволенням долучилися до свята. Школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.
Класні керівники 1-9 кл. провели години спілкування з учнями «Вишиванка – символ Батьківщини», «Чарівна краса вишиванки». На заходах акцентувалась увага на тому, яке значення у наші дні має вишиванка- це символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються і місця, де проживають. Учні створили 5 класу створили «живі» вишиванки. Бібліотекарем О. Чебан в 5-9 класах було проведено опитування «Українська вишиванка: модний бренд чи традиція з віковою історією?». Відповіді дітей були однозначні. Для них вишиванка - це невід’ємна частина української національності, представника роду, символ гордості, яку одягають на свята.
В цей день в 2 класі проведено творче заняття «Рушничок побажань», діти активно приймали участь у виборі кольорів для квітів та створенні орнаменту. В бібліотеці оформлено виставку «Українська вишита сорочка», яку мали змогу переглянути більшість учнів та вчителів закладу. На протязі тижня діяла виставка з українських рушників «Хай радість і щастя, мир і любов, вам вишиваним цвіте рушником».
Проведення цих заходів продемонструвало, що вихованці школи відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв і традицій свого народу.
Вишиванка – символ Батьківщини,
Дзеркало народної душі,
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у вірші.
Вишиванка – дитинча кирпате,
Що квітки звиває в перепліт,
Материнські ласки, усміх тата,
Прадідів пророчий заповіт.
(Юрій Лазірко)
Педагог-організатор В. Децюра
Бібліотекар О. Чебан