Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко: «У Запоріжжі заклади культури надихають, люди, що там працюють, вражають»

Дата: 28.04.2021 13:38

22 квітня 2021 року, перебуваючи з робочою поїздкою у Запорізькому регіоні, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко завітав до Національного заповідника Хортиця, обласної універсальної наукової бібліотеки, обласного краєзнавчого музею та академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де ознайомився із досягненнями та проблемами закладів.

В історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника Хортиця було презентовано проєкт перетворень на Хортиці, запланованих на 2021 рік. Цього року планується реставрація та відкриття Музею історії Запорозького козацтва та оновлення Кургану єдності України. Учасниками заходу стали Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух та генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. Концепт проєкту передбачає реконструкцію будівлі, будівництво оглядового майданчика, доріжок, благоустрій, озеленення території навколо та оновлення Кургану.

Далі разом з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком культурні об'єкти відвідали заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Злата Некрасова та директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко.

Обласна універсальна наукова бібліотека, заклад, що працює з 1905 року, сьогодні нараховує 1,5 млн документів бібліотечного фонду. Тут зберігаються сотні цінних рідкісних видань, унікальна колекція мініатюр - до 200 тисяч екземплярів. За словами співробітників закладу, карантинні обмеження ще більше стимулювали цифрову трансформацію бібліотеки і відтепер громадяни можуть отримати більшість послуг онлайн. Як розповіла директор бібліотеки Ольга Волкова, заклад співпрацює з багатьма організаціями, виграє гранти та реалізує на своїх майданчиках, у співпраці з неурядовими організаціями, численні інформаційно-просвітницькі і культурні проєкти, десятки соціальних ініціатив.

- Приємно бачити справді потужну бібліотеку. Я вражений такою кількістю соціальних проєктів, заходів та ініціатив, які реалізує колектив закладу. Впевнений, що втіливши в життя всі свої плани з реконструкції та модернізації, цей просвітницький центр зможе скласти конкуренцію провідним бібліотекам України, - поділився Олександр Ткаченко своїми враженнями.

Також посадовці завітали до музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, де поспілкувалися з його творчим колективом. В закладі працюють 5 народних артистів, 8 заслужених артистів, 2 заслужених працівників культури України. Кожного року театр показує близько 400 культурно-мистецьких програм. І сьогодні його колектив презентував гостям декілька уривків із вистав свого репертуару та репетицію однієї зі сцен майбутнього театрального шедевру.

На згадку про себе Міністр культури та інформаційної політики України залишив у книзі пам'яті театру свої побажання колективу: «Натхнення, радості та нових вистав і вдячних глядачів».

Свою подорож Запоріжжям Олександр Ткаченко завершив відвіданням обласного краєзнавчого музею - центру краєзнавчої, туристичної та пам'яткоохоронної роботи в Запорізькій області. У музеї зберігається понад 112 тис предметів державної частини Музейного фонду України. Тут створені та діють 20 експозиційних і три виставкові зали. Протягом 20 років закладом видається науково-теоретичний щорічник «Музейний вісник», який багато років залишався єдиним фаховим виданням з музейної справи в державі. Музей бере участь у міжнародних, всеукраїнських та міжрегіональних музейних та туристичних конференціях, виставках і фестивалях.

- Я бачив багато подібних закладів в різних регіонах України і Запорізький обласний краєзнавчий музей значно відрізняється в кращий бік. Це живий науково-просвітницький центр з непересічним персоналом і цікавими та часом  унікальними експозиціями. Тому разом з обласною владою ми шукатимемо можливості для його підтримки та розвитку, - підкреслив Олександр Ткаченко.

За результатами робочої поїздки у Запорізький регіон, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив:  «Запоріжжя зробило своїм слоганом – місто щастя. На перший погляд незвично для усім відомого українського промислового і технологічного міста, але не все так однозначно. Тут водночас культура та історія – насправді мають зміст. Бо на підсилення Хортиці є потужні культурні заклади, які дуже надихають. Як і вражають люди, що там працюють та вкладають душу.

Карантин максимально ускладнив життя закладів культури, але ніхто не втратив мотивації.

Команда Запорізького академічного обласного музично-драматичного театру імені В. Г. Магара намагається зробити цікаві вистави, якими потім можна збирати овації вдячного глядача.

Колектив Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки перетворив її в місце, яке хочеться відвідувати, і проблем з читачами тут не спостерігається.

Запорізький обласний краєзнавчий музей має потужний музейний фонд та експозицію. Тому спробуємо знайти можливості його підсилити разом із обласною владою та попрацювати над реставрацією історичної споруди національного значення.

Тож Запоріжжя – не тільки про індустріальний туризм. Це ще й про чудові вихідні з прекрасною культурною програмою».