A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

26 КВІТНЯ - ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

Дата: 26.04.2021 10:35
Кількість переглядів: 242

 

Фото без опису

Шановні земляки!

Сьогодні – 35-ті роковини Чорнобильської катастрофи.

Чорний крук Чорнобилю не оминув жодної української родини, уніс життя десятків тисяч людей, зламав долі мільйонів, розвіяв радіоактивний попел на  пів-Європи.

Від радіації померли 500 тис. людей, 8,5 млн. – отримали значні дози опромінення, 91 тис. наших співвітчизників назавжди покинули рідні оселі, радіонуклідами було забруднено 200 тис. квадратних кілометрів та  2293 українських міста та села.

Ми молимося за жертв Чорнобиля, дякуємо героям-ліквідаторам, медикам, військовослужбовцям, які ціною власного життя та здоров’я врятували нас, відчуваємо невгамовний біль переселенців, життя яких назавжди розділилося «до» та «після» Чорнобиля.

Ми добре пам’ятаємо злочину безвідповідальність та байдужість тодішньої комуністичної влади, яка довго намагалася приховати масштаби трагедії та під палючою радіацією виводила людей на першотравневу демонстрацію.

Україна та світ добре засвоїли уроки Чорнобиля. Ціною величезних людських та екологічних втрат ми усвідомили пріоритетність безпеки над надприбутками, переконалися у необхідності збалансування споживання енергоресурсів, розширення відновлювальної енергетики та переходу людства до сталого розвитку у всіх сферах життя.

Вічна пам’ять загиблим! Пам’ятаємо Чорнобиль!

 

Голова облдержадміністрації                                                                            Олександр СТАРУХ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора