Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

УНІКАЛЬНИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАКУ БУДЕ БЕЗКОШТОВНО РЯТУВАТИ ЖИТТЯ ЗАПОРІЖЦІВ

Дата: 16.04.2021 15:06
Кількість переглядів: 409

Фото без опису

 

Заступниця голови облдержадміністрації Злата Некрасова сьогодні, 15 квітня, ознайомилася з готовністю до роботи унікального обладнання у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі. 

За ініціативи облдержадміністрації було облаштовано корпус блоку променевої дистанційної терапії, де встановлено єдиний в області лінійний прискорювач.

Директор диспансеру Михайло Єсаянц зазначив, що обладнання у бункері, де встановлено лінійний прискорювач, уже введене в експлуатацію та готове до роботи. Наразі протипухлинний центр очікує лише дозвільні документи від Державної інспекції ядерного регулювання. 

Загальна вартість встановленого медичного обладнання становить близько 150 млн грн. За підтримки облдержадміністрації тривають роботи по його монтажу та планують в майбутньому встановити ще один прискорювач.

Сучасне обладнання дозволить максимально ефективно лікувати найбільш поширені форми онкозахворювань як-то рак легень і рак молочної залози. Прискорювач дозволяє локально лікувати пухлину, не вражаючи при цьому інші органи та шкіру.

  •  До сьогодні Запорізька область не мала жодного лінійного прискорювача. Уже найближчим часом запоріжці  та мешканців сусідніх областей зможуть лікуватися за допомогою цього унікального обладнання. Важливо, що воно буде використовуватися як дорослими, так і дітьми. Лікування буде абсолютно безкоштовним. Наразі облдержадміністрація працює над залученням коштів для придбання та обладнання другого прискорювача. Загалом для Запорізької області необхідно 4-5 таких комплексів, - поділилася своїми враженнями від відвідування медичного закладу Злата Некрасова.

Запорізький регіональний протипухлинний центр є базовим закладом для надання медичної допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями та підозрою на них для мешканців Запорізької області. В середньому за рік у Запорізькому регіональному протипухлинному центрі отримують медичну допомогу до 10 тисяч пацієнтів. Щорічно в Запорізькій області реєструється 5-6 тисяч нових випадків онкопатології, з яких 3-3,5 тисячі хворих потребують променевої терапії.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора