Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Про Міжнародний день книги у Великобілозерській ЗОШ І-ІІ ступенів №4

Дата: 05.04.2021 15:54
Кількість переглядів: 231

 

Фото без опису

 

Міжнародний день книги — свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку, починаючи з 1967,  2 квітня — в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена.

Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь.    Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки. І скрізь, у всіх країн і народів королем свята вважається Андерсен. Чарівному казкарю Андерсену належать романи, п’єси, вірші, проте в літературі він залишився перш за все, як автор більше як 150 казок та історій, що склали 24 збірки, виданих в 1835–1872 роках. Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Біографія Андерсена теж нагадує казку, особливо якщо з довірою поставитися до його розповіді про себе в двох великих мемуарних нарисах «Казка мого життя».

Ось, тому, саме, 2 квітня в Великобілозерській ЗОШ І-ІІ ст. №4 Міжнародний день книги відзначили проведенням цікавої літературної вікторини - гри «Сторінками казок Г.К.Андерсена», діти із задоволенням вгадували  персонажів казок та вчилися перевтілюватися в них.  Триває акція «Книги від читача до читача», яка дає змогу знайомитися з художніми літературними новинками для дітей.

Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя дітей, людей, звірів,рослин.

Щороку кілька авторитетних видань по всьому світу створюють списки найбільш цікавих і популярних дитячих книг. Перелік найзнаковіших дитячих книжок України ви можете переглянути за посиланням

https://bokmal.com.ua/books/25-dytiachykh-knyzhok-nezalezhnoji-ukrajiny/.

Декілька з них: Чудове чудовисько Сашка Дерманського, Казка про Старого Лева Мар’яни Савки , Фарбований лис Івана Франка, Зайці в полі варять борщ Євгена Гуцала та інші.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. Тому завдання бібліотек доносити інформацію про дитячі книги до дітей всіма можливими засобами.

 

                                                                                                                              Оксана ЧЕБАН« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора