Багато емоцій від святкування Масниці

#ХеппіЧелендж

#Мистецтво_емоцій

Багато емоцій від святкування Масниці

12 березня 2021 року філія Великобілозерського НВК#1 Великобілозерська ЗОШ І-ІІ ступенів#3 святкувала традиційне східнослов’янське, у тому числі й українське свято, яке у календарях наших предків датується ще у ІV столітті н.е. Дійство має назву Масниця (рідше Масляниця, Пущення, Сиропуст, Колодій, Сирний тиждень, Бабське свято, Загальниця). Найбільшого святкування Масниця набула у ІХ-ХІІІ століттях (в часи Київської Русі), а у нашій школі – віднедавна (кілька років поспіль). Творчий колектив школи підготував цікаві ігри, обрядові танці, пісні-веснянки і традиційне спалювання опудала, що символізує достаток і родючість. Вважається, що все, згоріле в цьому вогнищі, переродиться з попелу в нове й краще. Весь цей процес супроводжувався веселими хороводами, радісними співами і запальними танцями. До наших днів збереглися не всі звичаї Масляної, проте одна найважливіша існувала, існує й буде існувати – це випікання млинців. Наша школа зберігає традиції, тому у класах після гуляння відбулося частування млинцями, різноманітними смаколиками та пирогами з сиром.