Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

ГРОМАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ МАЮТЬ ЗМОГУ ЗАЛУЧАТИ ІНВЕСТИЦІЇ

Дата: 01.02.2021 16:46
Кількість переглядів: 168

Фото без опису

Начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко взяв участь у круглому столі «Розбудова Запорізької області», де роз’яснив, як громади можуть залучати кошти міжнародних фінансових організацій для реалізації своїх соціально значимих проєктів.

Артур Бойко розповів, які програми на сьогодні реалізуються в області, що вже зроблено та що тільки планується. За його словами, в останні роки спостерігається стійка позитивна динаміка залучення коштів міжнародної технічної допомоги та ресурсів міжнародних фінансових організацій до реалізації масштабних проєктів з реконструкції та капітального ремонту об’єктів соціальної сфери Запорізької області.

Найбільшим проєктом, який забезпечує можливість покращити інфраструктуру області є Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (НКПВУ), яка фінансується Європейським інвестиційним банком.

Так, у рамках  програми, Запорізька область отримала 974 мільйони гривень на реалізацію 30 інфраструктурних проєктів. Серед тих хто спромігся вибороти кошти, найактивніші громади Приморського та Гуляйпільського районів, м. Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ.  Чотири проєкти, які фінансувались Банком були включені в програму «Велике Будівництво» у 2020 році та були успішно реалізовані. У 2021 році ще 5 об’єктів ввійшли до переліку Великого будівництва.

Задля підтримки українських громад між Урядом України та Європейським інвестиційним банком було укладено нову угоду про співпрацю, у межах якої на фінансування соціально значимих проєктів передбачено 340 мільйонів євро. 

Кожна громада області має можливість отримати фінансову підтримку від ЄІБ. Для цього громаді необхідно  розробити якісний проєкт, що має велике соціальне значення. Крім того, громадам потрібно самостійно забезпечити сплату ПДВ проєкту до Держбюджету України.

Крім того, запорізькі громади для реалізації власних соціально значимих ініціатив можуть залучати кошти Українського фонду соціальних інвестицій. Наразі в області за підтримки фонду реалізується 8 проєктів у сфері соціальної інфраструктури та 9 проєктів за програмою покращення якості первинної медицини. 

Артур Бойко також наголосив, що з кожним роком громади області проявляють все більшу активність, готують якісніші проєкти та ефективно їх реалізують. Разом з тим, міжнародні організації зацікавлені в збільшенні фінансування проєктів, що спрямовані на підвищення рівня життя українців.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськіст


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора