A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Обласна рада пропонує конкретні кроки з покращення медичної галузі

Дата: 20.01.2021 10:35
Кількість переглядів: 171

Фото без опису

Проблемні питання забезпечення мешканців Запорізької області медичними послугами належної якості – на порядку денному засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, яке відбулося за участі керівництва облради.

Одне з питань – жахливий стан приміщень підстанцій швидкої допомоги в Хортицькому та Заводському районах м. Запоріжжя. Підстанції відносяться до  комунального некомерційного підприємства «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради, тобто, мають обласне підпорядкування. Втім, приміщення, в яких вони розташовані, знаходяться у власності громади м. Запоріжжя. Тож, склалася патова ситуація, - розказав директор КНП МПО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Костянтин Малашенко, коли підприємство не має юридичних підстав для проведення ремонтних робіт і використання коштів обласної громади.

- Нинішні умови, в яких працюють запорізькі медики «швидкої», гірші за умови перебування в`язнів у виправних закладах. Це не припустимо. Люди, від яких залежить порятунок нашого життя, не повинні працювати в сирих холодних кабінетах, з пліснявою на стінах та стелях. Запорізька обласна рада докладатиме максимум зусиль задля того, аби покращити умови роботи співробітників «швидкої». Розпочнемо з підстанцій Заводського та Хортицького районів, адже там ситуація найгірша. Після ретельного моніторингу визначимось щодо інших підстанцій міста та області, - зазначив заступник голови Запорізької обласної ради Владислав Куценко.

Спершу, депутати наполягають на завершенні процесу передачі майна на баланс обласної ради. Наступний етап – ремонтні роботи. Тож, до обласної державної адміністрації направлять звернення щодо виділення на ці потреби коштів з обласного бюджету, а це – близько 14 млн грн на будівельні роботи та 1,6 млн грн – на оформлення першої державної реєстрації 17 автомобілів швидкої допомоги для  КНП «ТМО «ОЦЕМД та МК» ЗОР. Їх поставка планується у січні. До слова,  на території області функціонують 25 підстанцій швидкої медичної допомоги, 36 пунктів постійного базування бригад «швидкої». Екстрену медичну допомогу мешканцям області надають 154 бригади швидкої медичної допомоги КНП «Територіальне медичне об’єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Ще одне питання порядку денного, яке викликало жваве обговорення, - КУ «Запорізьке обласне бюро судово-медичної експертизи». У 2018 році депутати обласної ради (рішення обласної ради від 20.12.2018 № 21) вже прийняли рішення щодо безоплатної передачі нерухомого майна для забезпечення статутної діяльності бюро судмедекспертизи. У 2019-му році бюро передана будівля за адресою: м. Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10 а, а у  2020 році на її реконструкцію було передбачено 10 млн грн. Однак, кошти вимушено перерозподілили на боротьбу з розповсюдженням пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 в Запорізькій області. Розглянувши цю проблему - суттєве збільшення навантаження на установу в період пандемії і неможливість працювати в старих приміщеннях, розташованих в житловому масиві, - депутати погодились із необхідністю повернутися до питання фінансування реконструкції будівлі на Оріхівському шосе.

- Це лише перший етап – засідання комісії, - висловила переконання перший заступник голови обласної ради Людмила Любім. - Процес не простий, нам треба узгодити надані від депутатів пропозиції із обласною державною адміністрацією, але я переконана, що вона не стоятиме осторонь, і цей рік буде продуктивним для галузі охорони здоров’я Запорізької області.  

Депутати розглянули проблемні питання функціонування санаторію «Глорія», а також колективне звернення працівників Мелітопольського протитуберкульозного відділення КНП «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр» ЗОР щодо заборгованості зі своєчасною виплатою заробітної плати й інші профільні питання. Голова комісії Наталія Авраменко подякувала присутнім за продуктивну роботу й  підтримку з боку керівництва обласної ради. За результатами засідання підготовлені низка звернень та доручень. Зі свого боку, голова Запорізької обласної ради Олена Жук зауважила, що також направить особисте звернення на голову обласної державної адміністрації, аби підтримати ініціативи депутатів.

- І для держави, і для Запорізької області 2021 рік – рік охорони здоров’я, адже саме медична галузь сьогодні потребує найбільшої підтримки. Причому – в максимально короткий термін. Лікарі та мешканці області чекають від нас результату, - наголосила Олена Жук.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора