Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Домашнє насильство: як захиститись в умовах карантину

Дата: 15.01.2021 11:01
Кількість переглядів: 176

Фото без опису

 

Україна на карантині. Багато сімей опинилися на ізоляції вдома і це не просте психологічне випробування. Звичайно можна приділити більше часу собі та родині, та на жаль, період самоізоляції – це не тільки про налагодження гарних взаємовідносин. Цей період також носить і певні загрози, і особливо він стосується посилення сплеску домашнього насильства. Перехід на дистанційний графік роботи та навчання, тимчасове безробіття позбавили можливості покидати приміщення та звели на обмеженій території безліч сімей 24 години на добу. Також зникла можливість скинути напругу в розважальних закладах чи навіть просто відпочити в парку.

Як правило, найбільш уразливими є сім’ї з низьким рівнем доходу, адже карантин передусім вдарив по бюджету родини, що є додатковим подразником та стресом в родині. За даними останнього дослідження ОБСЕ, українки досі не знають, що робити, якщо вони зазнають насильства: тільки 17% опитаних вважали себе поінформованими з цього питання, тоді як майже половина (48%) відчували, що мало знають, або зовсім не знали, що їм робити (17%).

Оскільки карантин не може бути виправданням для агресора і для зупинки роботи всіх профільних структур в цьому напрямку, постраждалі мають точно знати куди звертатись та як діяти у випадку застосування по відношенню до них насилля.

Як підготуватися та діяти в умовах виникнення ситуації домашнього насилля?:

 1. Радимо заздалегідь потурбуватись про створення умов перебування на карантині, в умовах якого може бути важко користуватись телефоном. Продумати про засоби зв’язку, за допомогою яких можна повідомити друзям або рідним, що може виникнути проблема (якщо вже така ситуація була). Знайти роз’яснення, як діяти в таких ситуаціях та куди дзвонити, виписати контакти профільних структур та організацій, до яких треба звернутися при необхідність допомоги.
 2. Якщо випадок насилля стався, не бійтеся писати про це в соціальній мережі, використовуйте її обов’язково для інформування ваших друзів, колег, близьких в особисті повідомлення, публічно в тому числі, адже це може врятувати життя завдяки швидкій реакції.
 3. У випадку, коли є діти, важливо навчити їх як правильно діяти в таких ситуаціях, до кого звертатись, як захистити себе.
 4. Наготові завжди має бути сформована секретна папочка або сумка з необхідними документами. Місце знаходження такої папки не має знати агресор. В крайньому випадку, така папка може бути також у ваших близьких людей, яким ви довіряєте і за допомогою до яких у випадку насилля ви звертаєтесь.
 5. Намагайтесь не знаходитись в приміщенні з агресором, де є гострі або небезпечні для життя предмети. Якщо ж конфлікт вже почався, постарайтесь вийти з такого приміщення. В тому числі поки, тимчасово, зняти з шиї прикраси, які в момент конфліктів можуть бути небезпечними.
 6. Залучитись підтримкою сусідів. Оскільки умови дотримання карантину не дають змоги піти до них на деякий час, поки ситуація заспокоїться, відповідно все що вони наразі зможуть зробити – вчасно викликати поліцію, у якої на сьогоднішній день чи найбільше повноважень зайти до приміщення.

З метою профілактики та мінімізації загострення конфліктних ситуацій, на період карантину обом сторонам необхідно дозволяти собі відпочинок в окремій кімнаті, усамітнюватись (якщо дозволяє територія) на певний час, про що попередньо домовитись між сторонами подружжя аби скидати зайве напруження.

 

 1. НАГАДУЄМО! Перебування всіх на карантині не має стати причиною зупинки життя!

 

Якщо Ви або Ваші близькі зіткнуться з домашнім насиллям, негайно звертайтесь за телефоном:

 • Поліція – 102
 • Відділ соціального захисту населення Великобілозерської сільської ради (06156) 20151
 • Центр соціальних послуг Великобілозерської  сільської ради

(06156) 2-01-31

Корисними можуть стати також національні номери телефонів «гарячих ліній»:

 • Національна «гаряча лінія»: 0-800 – 500-335, або з мобільного 116-123  (працює цілодобово);
 • «Гаряча лінія» безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103
 • Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15—47;
 • Урядовий кол-центр 15—45;
 • Також, можна знайти сайт «Розірви коло» - rozirvykolo.org та (за можливості) переглянути корисну інформацію.

                                  

Бережіть себе і своїх близьких!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора