В Запорізькій області розпочалась осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 20.10.2020 09:29

З 13.10.2020 на території Запорізької області розпочалась кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Розподіл приманок з вакциною буде проводитись шляхом розкидання із літаків над лісовими та польовими угіддями Василівського, Веселівського, Великобілозерського, Вільнянського, Запорізького, Кам’янськоДніпровського, Мелітопольського, Михайлівського, Якимівського районів, частково на території Оріхівського, Приазовського та Токмацького районів. Планується літаками розповсюдити приманки з вакциною на площі близько 11,0 тис. км2 угідь. Імунізація тварин буде проводитись вітчизняною вакциною «Орісвак» виробництва ТОВ «Укрветпромпостач». Приманка безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Слід зазначити, що при проведенні пероральної вакцинації червоної лисиці та інших диких м’ясоїдних протягом трьох-п’яти років формується імунітет проти хвороби і тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ. Тому даний захід є гарантією стабільної протиепізоотичної ситуації щодо сказу в дикій фауні на території Запорізької області. Прохання до жителів області: при виявленні приманок не брати їх руками і не переносити з місць розкладання.

Ніна КОНЦУР