Відділ земельних відносин, екології, житлово-комунального господарства та містобудування інформує

Дата: 11.09.2020 14:37

22 грудня 2018 року відбулася передача  Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області земельних ділянок  сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну власність Великобілозерської сільської об’єднаної територіальної громади.

Протягом тривалого часу громадяни не могли оформити свої земельні ділянки відповідно до чинного законодавства, тому  сільська рада першочергово звернула увагу на ті земельні ділянки, які знаходилися у постійному користуванні громадян. У звязку з відсутністю кадастрових номерів ( а це є обовязково для земельних ділянок), вже 2 роки проводиться робота по встановленню власників і користувчів цих земельних ділянок та оформлення документів на них.  Передані земельні ділянки Держгеокадастром у комунальну власність сільської ради, в першу чергу, отримали у власність учасники АТО, працівники освіти, культури, медицини, працівники сільського господарства, пенсіонери.

Але є й такі громадяни, які свідомо користувалися ( а дехто й до сьогодні користується) земельними ділянками без наявних правовстановлюючих документів, отримуючи немалий дохід, та при цьому не сплачуючи жодної гривні земельного податку до бюджету громади.

Та незважаючи на це, цілеспрямованість і впевненість в своїх силах дає нам надію на те, що поступово ця робота дійде до логічного завершення і кожна земельна ділянка знайде свого законного господаря.

Після отримання земельних ділянок у комунальну власність, на засіданнях Великобілозерської сільської ради були прийняті рішення :

1. дозвіл на розроблення проєктів землеустрою 300 рішень;
  • прийнято 171 рішення щодо передачі  земельні ділянки у власність громадянам для ведення особистого селянського господарства;
  • обслуговування житлових будинків 20;
  • для індивідуального садівництва 3 рішення;
  1. надано дозволів на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж відповідно до актів постійного користування) 191 рішення;
  2. затверджено технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж відповідно до актів постійного користування170 рішень;
  3. припинено право постійного користування та передано у власність (відповідно до актів постійного користування) 59 рішень;
  4. надано дозволів на розроблення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж по паям 6 рішень;
  5. приведення у відповідність до чинного законодавства з січня 2020 року) 34 рішення;
  6. передано у власність після приведення у відповідність до чинного законодавства 10 рішень;
  7. передано земельні ділянки у постійне користування 4 рішення;
  8. продовжено строку дії договору оренди землі 17 рішень;