Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ – ЦЕ НЕ МІФ, ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ!

Дата: 30.07.2020 09:44
Кількість переглядів: 496

Фото без описуФото без опису

30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.  Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. З метою підвищення обізнаності населення громади про проблему торгівлі людьми спеціалістами Центру соціальних послуг Великобілозерської сільської ради 30.07.2020 року проведено чергову вуличну акцію «Торгівля людьми – це не міф, це реальність!».

В ході заходу жителям громади надано інформаційно-просвітницькі матеріали з даної тематики та поінформовано про установи, куди можна звернутись по допомогу та підтримку постраждалим від торгівлі людьми.

Міфи про торгівлю людьми

Торгівля людьми – це проституція. 
Проституція є лише одним із багатьох способів експлуатації людей. Торгівля людьми означає сучасне рабство, в якому людей використовують і для проституції, і в будівництві, і в сільському господарстві, і на шкідливому виробництві, і в дитячій порнографії, і навіть як донорів органів.

Торгують лише молодими жінками.
Проблема торгівлі людьми стосується не лише молодих жінок. Дорослих чоловіків і хлопчиків-підлітків використовують на примусових роботах, а літніх та молодих жінок примушують виконувати господарську роботу. Є випадки, коли жебрацтвом змушували займатися навіть трьохлітніх дітей.

Постраждалими від торгівлі людьми стають лише неосвічені люди.
Багато мають неповну або повну вищу освіту, більшість з яких – містяни. Ними можуть стати бухгалтери, медсестри, вчителі, інженери – кожен із вас.

Мої друзі не можуть мене продати.
На жаль, торгівці людьми – це не лише незнайомці. Друг, якому довіряєш, знайомий або член сім’ї може запропонувати вам роботу, яка насправді виявляється пасткою, що закінчується примусовою працею. Часто вони і самі не знають, що насправді вербують вас для продавця. Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію роботи, навіть якщо ви довіряєте тому, хто її пропонує.

Людьми торгують лише за кордоном, але не в моїй країні.
Випадки торгівлі людьми трапляються не лише за кордоном, а й в Україні. Людей обманом умовляють погодитися піти на нову роботу, а все закінчується рабством. Дітей відвозять в інше місто і примушують жебракувати на вулиці. Їх існування повністю залежне від тих, хто їх утримує.

Поїздка за кордон цілком безпечна.
Виїжджаючи за кордон для роботи, навчання або як турист, ви наражаєте себе на небезпеку, якщо не володієте повною і точною інформацією. Перед від’їздом дізнайтеся більше про правила та закони країни призначення, де можна отримати інформацію і допомогу, з ким у місці вашого перебування можна зв’язатися в разі необхідності. Зробіть копії документів.

Зі мною такого ніколи не трапиться.
Постраждалим від торгівлі людьми може стати будь-хто. Торгівці винаходять все хитріші й хитріші способи обману, на які піддаються навіть розумні й освічені люди. Ніхто не застрахований від цієї загрози. ЇЇ можна уникнути тільки знаючи про цей ризик і знаючи, як себе захистити.

Постраждалим від торгівлі людьми ніхто не допомагає.
Ви можете розраховувати на допомогу в психологічній реабілітації та початку нового життя вдома. IOM Ukraine, державні органи та партнерські громадські організації надають безкоштовну та анонімну медичну, психологічну та юридичну допомогу, проводять професійне навчання, допомагають сім’ям постраждалих тощо.

Той, кого продали в рабство, завжди може повернутися.
Постраждалі від торгівлі людьми позбавлені фізичної свободи, в них віднімають особисті документи, їхнім сім’ям погрожують. Жінок і дівчат, яких змушують займатися проституцією, шантажують погрозами розповісти про це близьким або друзям. Діти, продані в рабство, знаходяться в повній залежності від тих, хто їх експлуатує. Торгівці також користуються тим, що їхні заручники бояться кримінального переслідування і депортації в разі спроби звернутися по допомогу. Вирватися з цих тенет та повернутися додому вдається не кожному.

Памятайте! Кожен має право на допомогу!

 

                                                                       Руслана МАЛИКІНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора