Задекларуйте доходи, отримані в 2019 році

Дата: 11.03.2020 13:22

З початку 2020 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року.

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають громадяни, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які мають право добровільно подати декларацію для застосування права на податкову знижку.

Податкова декларація про майновий стан і доходи обов’язково подається при отриманні доходів:

1. від надання майна в оренду або суборенду іншим фізичним особам, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання;

2. від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових або немайнових прав від осіб, які не є членами сім'ї першого та другого ступеня споріднення;

3. від продажу власної сільськогосподарської продукції у разі якщо розмір земельних ділянок перевищує 2 га;

4. від продажу власної продукції тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати;

5. у вигляді благодійної допомоги у сумі, що перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати;

6. від продажу (обміну) протягом звітного року двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля (мотоцикла або мопеда);

7. іноземного доходу;

8. в інших передбачених Податковим Кодексом України випадках.

Декларація подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.15 №859 (у редакції від 25.04.2019 №177).

Граничний термін подання декларації за звітний 2019 рік – 30 квітня 2020 року.

Платники податків мають право подати декларацію про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки, відповідно до ст. 166 Податкового кодексу. Для громадян, які подають декларацію з метою отримання податкової знижки, термін подання по 31.12.2020 року (включно).

У новій формі декларації для платників податків, які декларують право на податкову знижку, введено окрему позначку у розділі категорія платника, у зв’язку з тим, що такі платники мають окремий граничний строк подання податкової декларації – по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Консультації щодо порядку декларування доходів громадян надають фахівці Енергодарського управління ГУ ДПС у Запорізькій області за адресою: пр. Будівельників 17 або за телефоном (06139) 6-31-93 з 9.00 до 18.00 – понеділок-четвер, з 9.00 до 16.45 у п’ятницю.