Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Громади Запорізького регіону отримають частину акцизного податку на пальне

Дата: 18.02.2020 09:33
Кількість переглядів: 275

Фото без опису

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році. Зокрема, передбачається щоденний, у день надходження акцизного податку, розподіл частини акцизного податку (13,44 %) між бюджетами місцевого самоврядування.

Загальний прогнозований обсяг коштів, які отримають громади, складе 7,7 млрд грн. 

Зарахування до бюджетів  органів місцевого самоврядування  частини акцизного податку, що надійшов з 1 січня 2020 року, буде здійснено Державною казначейською службою у двотижневий строк з дня набрання чинності постанови.

Асоціація міст України у бюджетному процесі 2020 року відстояла продовження у 2020 році зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з пального.  Нагадаємо, в рамках бюджетної децентралізації кілька років тому акциз з пального почали зараховувати у бюджети громад. Місцевий акциз з пального – це не тільки інструмент боротьби з тінізацією у сфері обігу пального (яка до його запровадження складала 30%), а й джерело доходів громад для реалізації соціальних проектів – будівництва нових шкіл та дитячих садочків, ремонт доріг, мостів, облаштування вулиць тощо. Цей ресурс дуже важливий для місцевого самоврядування, оскільки окремим громадам саме акциз з пального приносить до 50% доходів у місцеві бюджети.

Акцизний податок повинен залишатися на території Запорізької області, щоб він залишився в бюджеті кожної громади. Щодо збереження на містах доходів від акцизу пального –  для Запоріжжя це близько 150 мільйонів гривень протягом року. Наприклад, бюджет Широківської ОТГ прогнозовано отримує від цього платежу 8,6 млн. грн., Долинської сільської ради – 5млн грн, Оріхівської міської ради - 3млн грн, Костянтинівської сільської ради Мелітопольського району – більше 1млн. грн.

Постанова набуде чинності з дня її опублікування.

Асоціація міст України (АМУ) сподівається, що до початку березня відповідні кошти надійдуть до бюджетів громад.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора