Увага! Використання незадекларованої праці -грубе порушення трудового законодавства!

Дата: 13.02.2020 11:20

Уряд наприкінці грудня 2019 вніс зміни до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 № 823. Перевірки за новими правилами стартували 3 лютого 2020 року.

Мінекономіки попереджає,  що згідно законодавства інспектор праці може прийти до будь-якого роботодавця в будь-який день та час, щоб перевірити оформлення трудових відносин. Для виявлення незадекларованих працівників, інспектор може безперешкодно проходити до виробничих, службових та адміністративних приміщень роботодавців, знайомитися з документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, спілкуватися з працівниками та представниками роботодавця, ставити їм питання та отримувати пояснення. При виявлені незадекларованих працівників одразу буде відбуватися притягнення до відповідальності. Зокрема, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат, яка з 01.01.2020 становить 141 690 гривень.

Відділ соціального захисту населення