Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Зміни одне життя – візьми дитину в родину

Дата: 10.02.2020 11:34
Кількість переглядів: 390

Фото без опису

У більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Сирота ж, або дитина, позбавлена батьківського піклування, немає цієї життєвої підтримки, вона самотня, зневірена, пригнічена…

Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сім’я чи дитячий будинок сімейного типу.

Так, у Великобілозерській громаді функціонує один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 8 дітей – вихованців з числа дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування та одна прийомна сім’я, в якій виховується 1 прийомна дитина з числа дітей, позбавлених батьківського піклування.

Центр соціальних послуг Великобілозерської сільської ради проводить роз’яснювальну роботу щодо пропаганди та створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, щоб забезпечити право кожної дитини, яка є сиротою або втратила батьківське піклування, на зростання і розвиток у сімейному оточенні.

          Прийомна сім’я, це — сім’я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомна сім’я може отримати статус дитячого будинку сімейного типу лише за умови прийняття на виховання п’яти і більше дітей.  Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками або батьками – вихователями, в обов'язковому порядку мають пройти навчання. 
           Прийомній сім'ї та дитячому будинку сімейного типу щомісяця виділяється державна соціальна допомога на кожну прийомну дитину та дитину - вихованця для придбання одягу, взуття, м'якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок, продуктів харчування відповідно до норм, визначених законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу постійно відвідують соціальні працівники, які проводять бесіди з батьками, дітьми – вихованцями та прийомними дітьми, надають поради щодо вирішення як загальних, так і соціальних питань.

За консультаціями та порадами з питань створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу ви можете звернутися до Центру соціальних послуг Великобілозерської сільської ради за адресою: с. Велика Білозерка, вул. Центральна, будинок 132. Контактний телефон 0(6156)20131.

 

 

                                                                                                                   Руслана МАЛИКІНА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора