A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Обережно пташиний грип

Дата: 31.01.2020 13:18
Кількість переглядів: 290

 

Пташиний грип - це інфекційне захворювання птиці, яке викликане вірусом грипу типу А, яким можуть заразитися свині та люди.

     Інфікована птиця  поширює вірус через свою слину, носові секреції і фекалії. Свійська птиця може бути заражена вірусом пташиного грипу через  контакти з інфікованою  водоплавною  птицею та синантропною птицею, або через контакт із поверхнею (земля, глина чи клітки).

   Клінічні прояви пташиного грипу серед свійської птиці можуть бути неочевидними (безсимптомними) або викликані зменшенням  яйценескості,  захворюванням  системи дихання, а також протікати у миттєвій формі, викликаючи швидку загибель птиці від системного ураження без будь-яких завчасних симптомів (високопатогенний пташиний грип).

     Інфікування людей вірусом  пташиного  грипу  проходить через безпосередній контакт з інфікованою птицею (свійськими курми, качками й індиками) або через  контакт з поверхнею, зараженою секрецією  та  виділенням інфікованої птиці. Поширення вірусу пташиного грипу від  хворої людини до іншої буває дуже рідко. Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик і для людей, які мають безпосередній чи близький  контакт з інфікованою птицею  або з поверхнями, зараженими секреціями чи іншими виділеннями інфікованих птахів.  Більшість випадків захворювання людей відбулося в сільських районах, переважно в результаті прямого контакту з мертвою або хворою домашньою птицею.

    Симптоми пташиного грипу у людей  - температура, кашель, біль у горлі і біль у м'язах,  пневмонія, важкі респіраторні  захворювання (гострий респіраторний синдром) та інших загрозливих ускладнень для життя.

Існує два основні ризики для здоров'я людини при захворюванні на пташиний грип:

1) ризик безпосередньої інфекції, коли вірус переходить від інфікованого птаха до людини, внаслідок чого  людина тяжко хворіє;

2) ризик того, що вірус (якщо у нього є для цього достатньо можливостей) перейде в форму, дуже заразну для людей, яка легко передається від людини до людини.

Профілактика збереження здоров'я від  грипу.
Остерігайтеся близького контакту з хворими людьми. Якщо ви хворі, уникайте контакту з іншими людьми, щоб захистити і їх від захворювання. Закривайте свій рот та ніс тканиною, коли кашляєте або чхаєте. Ви допоможете іншим людям що оточують вас уникнути зараженню. Миття рук захистить вас від мікробів. Намагайтеся не торкатись очей, носа або рота.

    Шановні мешканці Великобілозерської громади, працівники Великобілозерського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області звертаються до вас з проханням, якщо ви замітите масову загибель домашньої птиці чи  синантропної ( синиці, ворони, горобці, голуби) зателефонуйте за телефоном  2-07-83, або звертайтесь за адресою: вул. Центральна, буд.183, с. Велика Білозерка, Великобілозерського р-ну, Запорізької обл.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора