A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Інформує ГТУЮ у Запорізькій області.

Дата: 06.11.2019 10:54
Кількість переглядів: 241

Виконання рішень суду в порядку Постанови «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою»  

 

Відомо, що Верховна Рада України 5 червня 2012 року прийняла Закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» який за працював з 01.01.2013 року.

На додаток з метою реалізації пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону Кабінет Міністрів України 3 вересня 2014 року прийняв Постанову № 440 від «Про затвердження Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою» (далі  - Порядок).

Цим Порядком визначено механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

8 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 848 «Про внесення змін до Порядку погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою», згідно якої  змінено вимоги до заяви про виконання рішення та документів, що додаються до неї.

Зокрема, щодо кожного рішення подається окрема заява із зазначенням реквізитів банківського рахунка (у разі наявності - довідку банку) із зазначенням назви банку, його МФО, коду згідно з ЄДРПОУ, номера рахунка (поточний, транзитний, картковий), прізвища, імені, по батькові власника рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через підприємства поштового зв’язку (прізвище, ім’я, по батькові адресата, його поштова адреса (найменування вулиці, номер будинку, квартири, найменування населеного пункту, поштовий індекс), якщо зазначений рахунок відсутній; місця реєстрації (проживання); номерів засобу зв’язку.

До заяви додаються:оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду (належним чином завірена його копія); копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті); копія паспорта громадянина України; документи, що підтверджують повноваження представника, оформлені відповідно до вимог законодавства (у разі залучення).

Крім того, для отримання повідомлень, передбачених Порядком, у заяві може зазначатися адреса електронної пошти.

У разі подання до органу державної виконавчої служби виконавчого документа заявник додає до нього копію судового рішення (за наявності).

У разі зміни способу і порядку виконання рішення, зміни стягувача за судовим рішенням на його спадкоємця (правонаступника) до виконавчого документа або рішення суду заявник додає відповідну ухвалу суду.

У разі зміни даних (у тому числі зміни реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних для перерахування коштів у готівковій формі через підприємства поштового зв’язку) або внесення змін до документів, що подані згідно з цим пунктом, заявник повідомляє про це органу державної виконавчої служби.

Протягом десяти робочих днів з дня надходження до відповідальної особи рішення, відповідальна особа зобов’язана перевірити виконання такого рішення за даними  автоматизованої системи виконавчого провадження, враховуючи дані виконавчих проваджень, відкритих на виконання рішень Європейського суду з прав людини стосовно невиконання рішення національного суду, щодо якого звертається заявник. У разі відсутності відомостей про виконання рішення в повному обсязі відповідальна особа вносить дані про це рішення до Реєстру рішень, виконання яких гарантується державою (далі  - Реєстр).

Якщо за результатами перевірки встановлено, що рішення виконано в повному обсязі, в тому числі в межах виконавчого провадження, відкритого на виконання рішення Європейського суду з прав людини стосовно невиконання рішення національного суду, щодо якого звернувся заявник, відповідальна особа повертає рішення заявнику із супровідним листом та відповідною довідкою з автоматизованої системи виконавчого провадження.

У разі коли до заяви про виконання рішення заявником додано довідку боржника про наявну невиплачену за ним заборгованість, відповідальна особа вносить дані про таке рішення до Реєстру.

Встановлено підстави, за наявності яких відповідальна особа повертає документи, надані заявником, зокрема, якщо рішення не підлягає обліку відповідно до цього Порядку; рішення подано не за місцезнаходженням боржника; заявником не подано заяву про виконання рішення або заява не відповідає вимогам, встановленим пунктом 4 Порядку; заява подана особою, яка не є заявником та повноваження якої не підтверджені в установленому порядку; оригінал (дублікат) виконавчого документа або рішення суду оформлений неналежним чином; відповідальною особою вже внесено до Реєстру дані про рішення чи виконавчий документ, подані заявником із заявою про виконання рішення; до заяви не додані документи (документ), зазначені в пункті 4 Порядку, або такі документи не відповідають вимогам законодавства; виконавчий документ перебуває на виконанні органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, за бюджетною програмою щодо виконання рішень суду, що гарантовані державою.

Документи повертаються із супровідним листом із зазначенням причини повернення у строки, визначені абзацом першим пункту 4 Порядку.

При цьому, повернення документів не позбавляє заявника права повторно звернутися із заявою про виконання рішення відповідно до пункту 4 Порядку.

У разі подання заявником повторно заяви про виконання рішення черговість погашення заборгованості за рішенням визначається з дати подання повторної заяви.

Заявник має право подати заяву про відкликання рішення без виконання. У такому разі відповідальна особа не пізніше ніж протягом трьох робочих днів після надходження до неї зазначеної заяви повертає документи заявнику та у разі внесення даних про таке рішення до Реєстру здійснює у Реєстрі відповідний запис.

Також допускається відкликання заявником рішення без виконання не позбавляє його права повторно звернутися із заявою про виконання рішення відповідно до пункту 4 Порядку.

У разі отримання інформації про смерть заявника (стягувача за відповідним рішенням) подане рішення надсилається до суду, який постановив таке рішення, для приєднання до справи. Таке рішення може бути повторно подано на виконання спадкоємцем разом з ухвалою суду про заміну сторони її правонаступником.

Також в Порядку зазначено, що у разі переведення справи з первинними документами про нарахування соціальних та пенсійних виплат за новим місцем проживання заявника документ про здійснення нарахування та/або виплати складає уповноважена особа органу за місцем перебування заявника на обліку в органах Пенсійного фонду України або структурних підрозділах з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад та/або надсилає його боржнику протягом п’яти робочих днів.  Зазначений документ боржник надсилає із супровідним листом відповідальній особі протягом п’яти робочих днів.

 

Начальник відділу аналітики

та статистики УДВС ГТУЮ

у Запорізькій області                                                                    О.М.Фесун

 

Громадські радники – рушії позитивних правових змін

«Громадські радники» - одна із правопросвітницьких ініціатив, що активно реалізується цієї осені Мін’юстом. На меті цієї кампанії стоїть створення команди активних правових волонтерів, які мають за плечами багаж правових знань та навичок, при цьому зовсім неважлива юридична освіта. Так, громадським радником може стати кожен небайдужий громадянин, котрий пройшов спеціальне навчання та отримав відповідне свідоцтво, що підтверджує володіння базовими правовими знаннями. Наразі в Україні створена організація «Асоціація громадських радників України», що об’єднує 137 діючих радників.

Спільнота українських громадських радників активно підтримується Міжнародним фондом «Відродження», Українською фундацією правової допомоги та Координаційним центром з надання правової допомоги.  Адже питання створення інституту громадських радників надзвичайно важливе на сьогодні. Все пояснюється тим, що доступ до професійної юридичної допомоги в обласних центрах та великих  містах досить високих, проте віддалені містечка і населені пункти сільського типу не мають змоги проконсультуватися зі спеціалістом  достатньої кваліфікації. Але потреба у вирішенні правових питань залишається.

На допомогу громаді приходять радники – люди з достатнім рівнем довіри та базовими знаннями у сфері правознавства. Вони у змозі детально вивчити наявну проблему та перенаправити її до компетентної інституції. Окрім цього, громадські радники можуть надати детальну правову консультацію, що допоможе громадянину вирішити проблемне питання самостійно. Це говорить про те, що спільнота громадських радників – лідерів своїх громад, є надважливим інструментом у напрямку знищення правової ізоляції.

Слід звернути увагу, громадський радник – це не професіональний юрист, котрий має досвід роботи у правовій сфері, він не представляє інтереси громадян у судах та не має змоги вирішити складне юридичне питання. Однак громадський радник може виступати своєрідним путівником – він має розуміння, в яку інституцію направити громадянина з його проблемою, розповість про алгоритм дій та допоможе розібратися з незрозумілими документами.  Таким чином, громадські радники – невід’ємні помічники громадян та рушії позитивних змін у містах та селах.

 

Головний спеціаліст сектору                                              Коновалова О. С.

зв’язків з громадськістю ГТУЮ

у Запорізькій області

 

 

 


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь