Наповнення бюджету

Дата: 22.10.2019 08:58

Надходження ПДВ від запорізьких платників зросли на 239 мільйонів

За дев'ять місяців запорізькі платники податку на додану вартість забезпечили до державного бюджету 2 мільярди 540 мільйонів гривень (не враховуючи дані великих підприємств, які перебувають на обліку в Запорізькому управлінні Офісу ВПП ДПС).

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, рівень надходжень до аналогічного періоду минулого року перевищено на 239 мільйонів або на 10 відсотків.

За результатами декларування за січень-вересень запорізькі компанії збільшили обсяги операцій та, відповідно, нарахування податку до бюджету.

Понад 60 відсотків загальної суми перерахували до державної скарбниці платники обласного центру – 1 мільярд 557 мільйонів, що на 233 мільйони більше, ніж торік. Від суб'єктів господарювання м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів надійшло 190 мільйонів, м. Бердянськ, Бердянського і Приморського районів – 188 мільйонів, Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів – 139 мільйонів, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 89 мільйонів, Якимівського та Приазовського районів – майже 81 мільйон тощо.

Всього на Запоріжжі зареєстровано понад десять тисяч платників ПДВ, зокрема, 9678 СГД-юридичних осіб та 944 фізосіб-підприємця.

Відкритий діалог про детінізацію економіки

У Запоріжжі під головуванням очільника Запорізької облдержадміністрації Віталія Туринка відбулася зустріч з представниками бізнесу. У заході взяли участь в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, начальник Запорізької митниці Олексій Мужев, керівники правоохоронних відомств та інших державних органів.

Учасники зустрічі обговорили ситуацію, що склалася в окремих галузях економіки, зокрема, у сільському господарстві, торгівлі, у сфері операцій з металобрухтом. Керівники запорізьких підприємств та представники громадських організацій у своїх виступах акцентували увагу на першочергових проблемах у взаємодії із державними органами та висловили свої пропозиції щодо їх вирішення.

У свою чергу, очільник Запорізької ОДА наголосив на необхідності налагодження механізмів детінізації економіки, у тому числі, шляхом внесення законодавчих змін.

Головне управління ДПС у Запорізькій області