Діалог з підприємцями та інститутами громадянського суспільства

Дата: 18.10.2019 15:13

Питання запорізьких підприємців в центрі уваги Ради бізнес-омбудсмена та податкової служби

У податковій службі регіону відбулася робоча зустріч керівництва Головного управління ДПС у Запорізькій області з інспектором Ради бізнес-омбудсмена Кирилом Номінасом.

Відкриваючи захід, в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський наголосив, що нова податкова відкрита до всіх представників бізнесу і готова у рамках правового поля вирішувати спірні питання та налаштована на активний діалог. Наразі відомство працює над удосконаленням сервісних послуг, які надаються підприємцям та громадянам.

Кирило Номінас зазначив, що Рада бізнес-омбудсмена захищає інтереси українських підприємців та взаємодіє у цій сфері із органами державної влади. Він висловив сподівання на конструктивну співпрацю із податковою службою Запорізької області.

У ході зустрічі сторони розглянули проблемні питання низки запорізьких компаній, які звернулися до Ради бізнес-омбудсмена. Зокрема, було проаналізовано матеріали щодо включення суб'єкта господарювання до переліку ризикових платників податків, відшкодування податку на додану вартість, реальності господарських операцій, а також стосовно системи електронного адміністрування ПДВ.

Запорізькі податківці надали платникам майже 105 тисяч адміністративних послуг

З початку року фахівці податкової служби Запорізької області надали 104 тисячі 740 адміністративних послуг. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Запорізькій області Руслан Рачинський, більшість з них представники бізнесу та громадяни отримали у Центрах обслуговування платників – майже 104 тисячі.

Найчастіше запоріжці звертались до податківців з метою отримання відомостей з державного реєстру фізичних осіб про суми і джерела виплачених доходів, а також за реєстраційним номером облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер). Крім того, популярністю користувалася послуга з внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) відмітки про наявність права здійснювати платежі за серією та номером паспорта. Також у ЦОПах запорізькі підприємці реєстрували касову техніку, книги обліку розрахункових операцій, розрахункові книжки та інше.

Упродовж дев'яти місяців податківці зареєстрували у держреєстрі 17403 фізичні особи, зокрема, 766 іноземців.

На сьогодні при територіальних управліннях ГУ ДПС у Запорізькій області діють 18 Центрів обслуговування платників, які надають понад 30 видів адміністративних послуг. З переліком сервісів можна ознайомитись на сайті за посиланням: http://zp.sfs.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/administrativni-poslugi-golov-upr-dfs.

Запорізькі митники викрили 145 правопорушень

За дев'ять місяців співробітники Запорізької митниці ДФС в ході проведення аналітично-пошукових заходів виявили 145 порушень митних правил. За даними фактами заведені справи на загальну суму 54 мільйони 670 тисяч гривень.

За три квартали цього року фахівці митних органів регіону розглянули 39 матеріалів, на громадян та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності накладені штрафи у розмірі майже 3,5 мільйона гривень.

За цей час судові органи винесли рішення у 47 справах, відповідно до яких конфісковано предметів правопорушень вартістю 1,7 мільйона гривень та застосовані штрафні санкції на суму 5,9 мільйона гривень.

Головне управління ДПС у Запорізькій області