Захисники Вітчизни

Дата: 12.10.2019 18:33

Вітчизна і її захисник!..

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими.

Свято, яке відзначається 14 жовтня, дороге кожному   українцю.  Не знайдеться на  Вкраїні  хати,  на стінах  якої не висіли б портрети членів  родини  в  військовій  формі.  Це наші діди, батьки,  на подвигах   яких завжди,  в усі часи,  виховується нове покоління українців.

День захисника  України!   У цей день традиційно вшановуємо усі покоління, які показали приклади вірності і героїзму, захищаючи Вітчизну, від часів Запорозької Січі до наших днів.

Справді, славна добрими і героїчними традиціями Українська земля.   Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу.  Ми, їх нащадки,  свято шануємо і примножуємо козацьку славу.

І це довело  історико-обрядове свято «Козацька Покрова», яке відбулося 11 жовтня 2019 року на базі Великобілозерського навчально-виховного комплексу № 1 в рамках відзначення Дня Захисника України, Дня козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки козацтва з метою відродження історичних традицій українського народу.

На свято завітали наші односельці – воїни АТО, яких всі присутні вітали гучними оплесками і на адресу яких звучали  слова побажання здоров’я, щастя та мирного сьогодення.

На початку  заходу до присутніх звернулася перший заступник  Великобілозерського сільського голови Вікторія Калиновська, яка в своїй промові від імені сільської ради, її депутатського корпусу висловила найщиріші слова подяки присутнім на святі воїнам АТО за відданість і героїзм, а майбутнім захисникам адресувала побажання бути гідними своїх дідів та прадідів, зростати сильними та мужніми.

В історико-обрядовому святі   взяли  участь  шість команд учнівської молоді закладів освіти громади, які позмагалися в цікавих конкурсах, помірялися силою, спритністю та витривалістю:

команда «Козацька варта» Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№3;

команда «Біла зірка» Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області;

команда «Нащадки козаків» Великобілозерської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №4 Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області;

команда «Курінь - Запоріжці»  Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№2;

команда «Люблю свою країну - її я збережу»   Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Гюнівська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№1;

команда «Козаки» Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№5.

У першому конкурсі «Привітання»  курені на чолі з отаманом вітали один одного, членів журі та присутніх,   демонструючи   оригінальність, вишкіл та згуртованість команди.

В конкурсі «Вікторина» команди змагалися  у знанні з історії козацтва.

А продемонструвати свою спритність та витривалість курені мали змогу, взявши участь у конкурсах «Перекотиполе», «Козацька юшка», «Бочка» та «Лист турецькому султану», умовою якого було скласти з пазлів славнозвісну  картину Іллі Рєпіна «Запорожці».

„То не козак, що до танцю не мастак” – каже українська приказка. Тож і наші учасники команд довели   всім присутнім, що вони справжні козаки та станцювати запальний український гопак.

На святі всю чоловічу аудиторію піснями   вітали Олександра Шадара та  Анастасія Панасенко.

Команда «Біла зірка» Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області стала переможцем в конкурсній програмі, а команди   «Козацька варта» Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№3 та «Курінь - Запоріжці»  Філії Великобілозерського навчально- виховного комплексу №1 (школа- дитячий садок) Великобілозерської сільської ради Великобілозерського району Запорізької області Великобілозерська загальноосвітня школа І-ІІ ст.№2 зайняли відповідно ІІ та ІІІ місця.

Дорогі наші захисники України!  Мужні, сильні та надійні!

Щиро вітаємо всіх зі святом!

Бажаємо вам долі славної  та життя  великого. Хай  з вами  завжди буде вдача. Міцного вам здоров”я,  особистого щастя! І дай  Боже,  щоб  небо   над  нашою  Україною було  завжди  чистим  і  мирним.

Центр культури та дозвілля ВСР

М. Данько