Головне управління ГУ ДФС у Запорізькій області надає інформацію

Дата: 14.08.2019 09:37

Запорізькі місцеві бюджети отримали від комунальних підприємств майже 170 мільйонів

За сім місяців підприємства комунальної форми власності Запорізької області сплатили до місцевих бюджетів 169,6 мільйона гривень податку на прибуток. Порівняно з минулорічними показниками суб'єкти господарювання збільшили відрахування на 109,5 мільйона. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько.

Зокрема, у липні до скарбниць громад перераховано майже два мільйони, що на 61 відсоток більше, ніж у липні попереднього року.

У розрізі територій найбільші суми податку отримала міська казна м. Запоріжжя – 48 мільйонів 437 тисяч. Підприємства м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів спрямували до бюджетів 6,2 мільйона, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – майже 6,2 мільйона, Василівського та Михайлівського районів – 1,7 мільйона, Вільнянського, Запорізького і Новомиколаївського районів – півтора мільйона тощо.

Нагадаємо, у Запорізькій області зареєстровано 870 підприємств комунальної форми власності. Сплачений податок на прибуток відповідно до норм Бюджетного кодексу стовідсотково зараховується до місцевих бюджетів. Основна ставка податку становить 18 відсотків.

ТЕМА: Наповнення бюджету

Спікер: Начальник ГУ ДФС

Кількість споживачів е-послуг у Запоріжжі збільшиться за допомогою місцевих бібліотек

"Діджиталізація", "держава в смартфоні", "інтернет-банкінг", "е-комерція" – щодня все більше людей знайомляться з цими поняттями та опановують нові, зручні сервіси, користування якими заощаджує час і ресурси.

Оскільки окрім приватних компаній електронні послуги надають більшість державних установ, існує потреба підвищувати в суспільстві ІТ-грамотність та популяризувати доступність онлайн обслуговування, яке пропонують громадянам центральні і місцеві органи влади.

Саме цим питанням був присвячений перший круглий стіл, який сьогодні відбувся у Запоріжжі в рамках регіонального проекту з поширення електронної демократії та комерції. Захід, організований Запорізькою обласною універсальною науковою бібліотекою та громадською організацією "Запорізька бібліотечна асоціація", об'єднав суб'єктів надання е-послуг – представників органів обласної і міської влади, фіскальної служби регіону, Пенсійного фонду в Запорізькій області та інших відомств.

Позицію фіскальної служби Запорізької області під час обговорення представила начальниця відділу комунікацій Людмила Савченко. Вона зауважила, що вже сьогодні суб'єкти підприємництва і громадяни активно взаємодіють з фіскальною службою за допомогою онлайн сервісів. Зокрема, 76 відсотків податкової звітності на Запоріжжі подається саме в електронному вигляді. Крім того, поступово збільшується кількість користувачів Електронного кабінету – на даний час вже майже 94 тисячі платників податків регіону користуються його перевагами. Фіскальна служба зацікавлена в розширенні кола користувачів електронних послуг, особливо з віддалених від податкових інспекцій населених пунктів. Тому податківці, безумовно, зацікавлені у співпраці з громадськими організаціями, які поширюватимуть цю інформацію.

Організатори проекту повідомили, що на Запоріжжі функціонує близько півтисячі бібліотек, працівники яких готові консультувати громадськість щодо використання онлайн-платформ та вже мають позитивний досвід впровадження навчальних програм та пунктів доступу до інформації органів влади.

Під час круглого столу учасники обговорили шляхи співпраці та організації просвітницьких заходів.

Так, вже найближчим часом на базі обласної бібліотеки буде створено консультаційно-тренінговий центр, який проводитиме серед громадян тренінги з підвищення комп'ютерної грамотності та використання е-послуг від державних установ і організацій. Крім того, у подальшій перспективі запорізькі бібліотекарі інформуватимуть відвідувачів та надаватимуть консультації щодо роботи різних онлайн сервісів.

ТЕМА: Електронні сервіси ДФС

Спікер: Керівник підрозділу ГУ ДФС

Запорізькі місцеві бюджети отримали ПДФО майже на півмільярда гривень більше

З доходів запорізьких платників до місцевих бюджетів з початку року надійшло три мільярди 268 мільйонів гривень. Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, надходження податку на доходи фізичних осіб порівняно з січнем-липнем 2018 року зросли на 487 мільйонів або на 17,5 відсотка.

Як зазначив керівник фіскальної служби області, за сім місяців поточного року частка податку на доходи фізосіб у структурі бюджетів громад склала майже 63 відсотки.

Найбільші платежі забезпечили компанії і підприємці обласного центру – 1 мільярд 475,6 мільйона гривень та м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського і Великобілозерського районів – 430 мільйонів. Мелітопольські і веселівські платники спрямували 350 мільйонів, бердянські і приморські – 242 мільйони, василівські та михайлівські – 191 мільйон. У Вільнянському, Запорізькому і Новомиколаївському районах сплачено 157 мільйонів ПДФО, Пологівському, Більмацькому та Розівському районах – 149 мільйонів, Оріхівському та Гуляйпільському – понад сто мільйонів тощо.

Всього у Запорізькій області податок на доходи фізичних осіб сплачують 67,7 тисячі суб'єктів господарювання, у тому числі майже 18 тисяч юридичних та близько 50 тисяч фізичних осіб. При цьому найбільша питома вага в загальних надходженнях припадає на установи і організації державного управління та оборонної галузі (21 відсоток), підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (12 відсотків) та виробництва переробної промисловості (майже 11 відсотків).

ТЕМА: Наповнення бюджету

Спікер: Начальник ГУ ДФС