Енергодарське управління ГУ ДФС у Запорізькій області надає інформацію

Дата: 18.07.2019 09:51

За використання води та надр запорізькі виробники сплатили понад чверть мільярда

За перше півріччя від добувних підприємств Запорізького регіону до бюджетів надійшло 149 мільйонів гривень плати за користування надрами. Зокрема, до державного бюджету сплачено 102,7 мільйона, до місцевих скарбниць – 46,2 мільйона.

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Валерій Манько, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року надходження збільшились на 25,5 мільйона або на 21 відсоток.

Найбільші платежі забезпечили виробники, що здійснюють діяльність у  Василівському та Михайлівському районах – 132 мільйони. Користувачі надр Вільнянського, Запорізького та Новомиколаївського районів перерахували 4,2 мільйона, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 4 мільйони, м. Запоріжжя – 3,6 мільйона, м. Токмак, Токмацького і Чернігівського районів – 2,3 мільйона, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 1,2 мільйона.

Всього у Запорізькій області зареєстровано 570 суб'єктів господарювання-платників рентної плати за користування надрами.

Крім того, за спеціальне використання води 519 підприємств перерахували 104,2 мільйона гривень рентної плати, у тому числі до державної казни – 57,3 мільйона, до місцевих бюджетів – майже 47 мільйонів.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету

Спікер: Начальник ГУ ДФС

Розчинник замість нафтопродуктів: "кмітливий" підприємець намагався зекономити на митних платежах

Днями одне з приватних підприємств м. Дніпра ввезло з Білорусі в Україну товар вагою 22 тони. Під час митного оформлення на Запорізькій митниці продукцію було заявлено як "розчинник" за кодом УКТЗЕД 3814009090, за яким застосовується нульова ставка мита.

Зокрема, в документах зазначалося, що товар містить у своєму складі "дистилят газового конденсату 50-65%, ізопентанова фракція 25-39%, спирт технічний 6-12%".

В ході проведення митного контролю співробітники Запорізької митниці ДФС відібрали зразки цієї продукції. Згідно з висновком Департаменту податкових та митних експертиз ДФС поставка виявилася іншою, а саме: "рідина, що складається з нафтопродуктів більше 70%, в якості основного складового є "ізо-бутанол", що повністю суперечить заявленому хімічному складу. Таким чином товар повинен класифікуватися за кодом УКТЗЕД 2710129000, де застосовується ставка мита 6 відсотків – акцизний податок складає 213,5 EUR за 1 тисячу літрів.

За даним фактом фахівці Запорізької митниці ДФС склали протокол про порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Вартість вилученої продукції буде встановлено додатково.

Запорізька митниця ДФС

ТЕМА: Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями

Спікер: Керівник підрозділу/фахівець митниці