Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Дитині потрібна родина!

Дата: 08.07.2019 08:25
Кількість переглядів: 335

Фото без опису

В Україні дуже багато дітей перебувають під опікою держави в інтернатних закладах . І хоч вони там на повному державному забезпеченні, все одно це не може замінити їм тепла рідної домівки, і тому діти мріють про маму й тата.

Держава створила систему підтримки та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у вигляді прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, коли дитина виховується не в інтернаті, а в сім’ї  інших людей, готових виконувати роль батьків.

         Існує декілька традиційних форм прийняття дитини на виховання у сім’ю: усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.

         Усиновлення – прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини  на правах  дочки  чи  сина,  що  здійснене  на підставі рішення суду. Усиновлення дитини проводиться в  її  інтересах  для  забезпечення стабільних і гармонійних умов її життя.

         Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опікуни (піклувальники) є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень. До їх обов’язків належить виховання дитини, піклування про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечення одержання дитиною повної загальної середньої освіти, здійснення повного медичного обстеження підопічного двічі на рік.

 Прийомна сім’я - це сім’я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу – сім’я, в якій поряд з власними дітьми живуть і виховуються діти, позбавлені батьківського піклування. Така сім’я може взяти на виховання від 5 до 10 прийомних дітей. Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення повноліття, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I–IV рівнів акредитації – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

         Прийомній сім'ї щомісяця виділяється державна соціальна допомога на кожну прийомну дитину для придбання одягу, взуття, м'якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок, продуктів харчування тощо відповідно до норм, визначених законодавством для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Також призначається грошове забезпечення для прийомних батьків, яке становить 35 відсотків розміру соціальної допомоги на кожну прийомну дитину. Суми коштів, що належать вихованцям як пенсія, аліменти чи інші види державної допомоги, переходять у розпорядження батьків-вихователів і витрачаються на утримання вихованців. При влаштуванні дітей до дитячого будинку сімейного типу вихованці мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду.

         Усі форми сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування можуть лише пом’якшити негативний вплив становища на дитину, у якому вона опинилась, але не забезпечують її право на виховання в повноцінній біологічній сім’ї.

 Діти - це наше майбутнє, і не важливо, чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.

         Саме Ваша сім’я може стати для прийомної дитини осередком любові та тепла, якого вона прагне... І саме Ви навчите її більше усміхатися, любити людей і бути щасливою. І Ваш вчинок зробить цей світ добрішим...

 

За додатковою інформацією звертайтеся до Центру соціальних послуг Великобілозерської сільської ради за адресою: с. Велика Білозерка,    вул. Центральна,132, тел.: 2-01-31


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора