Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Патронатна сім'я: дітям - родина, патронатним вихователям – робота.

Дата: 31.01.2019 15:20
Кількість переглядів: 529

Фото без опису

Про патронат часто і багато говорять . Для України ця форма влаштування дитини ще є новою, хоча пілотний проект працював до цього кілька років.  Що з себе представляє механізм патронату, хто може стати патронатним вихователем, і чому за це платять гроші.

 

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

      Що це дасть для дитини: безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї. 
    Що це дасть батькам дитини:  можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини.
    Хто може стати патронатним вихователем? 
    Повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування. 
    Окрім названих вимог, кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей. 
    Кандидат в патронатні вихователі має пройти спеціальне навчання та за результатами отримати рекомендацію. 
    Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною. 
    Які діти можуть бути влаштовані під патронат? 
- новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; 
- підкинуті, знайдені діти; 
- безпритульні діти; 
- діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю; 
- діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження; 
- діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні; 
- діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО; 
- інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них. 
    Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя? 
    Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків 
    Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат та протягом якого часу вони можуть там перебувати? 
    До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти від 14 років  влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів. 
    Оптимальний строк перебування дитини в такій сім’ї – до 3-х місяців (в окремих випадках – до 6-ти місяців). 
    Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною? 
    Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір грошового забезпечення у період перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя становить п'ять мінімальних заробітних плат. На утримання кожної дитини, влаштованої у сім'ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Також установлена система надбавок у розмірі 10 відсотків за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної тощо. 
    Також патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця. 
    Де дізнатися деталі? 
    Якщо  Ви виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся до  Центру соціальних послуг Великобілозерської сільської ради за адресою: с. Велика Білозерка, вул. Центральна, 131 ( тел.: 2-01-31)
 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора