Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

День - Пам'ять жертв Голодомору

Дата: 23.11.2018 13:00
Кількість переглядів: 443

Фото без опису

В останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодомору, штучно організованого радянською владою. Голодомор в Україні – не історична минувшина, а трагічна сторінка історії, яка не має терміну давності і забуття. Вона була і залишається незагоєною раною генетичної пам’яті українського народу. У пік голоду в Україні щохвилини вмирало 17 людей, 1 тисяча – кожну години, майже 25 тисяч – щодня. Конфіскацію продовольства комуністичний режим застосував, як зброю масового знищення населення.

 

         Понад 7 мільйонів українців заморили штучним голодом для досягнення злочинної політичної мети – ослаблення та винищення волелюбного українського селянства – соціальної основи нації.

 

        Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини. «Машина радянського керівництва» спалила не лише життя мільйонів українських людей, але знищила і ненароджених ними .Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, "власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків".

 

         Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Та ще й живі люди, котрі пам’ятають голодомор і можуть розповісти про нього. Ще зберігається шанс засвоїти урок історії не за підручниками, а через безпосередній контакт із живими свідками. Але з кожним днем події голодомору віддаляються в часі, не втрачаючи при цьому свого скорботного і трагічного значення.

         Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не тільки для мільйонів загиблих, а, і задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

       24 листопада 2018 року о 16:00 год. відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, о 16:01 - стартує Всеукраїнська акція «Засвіти свічку ». Українці запалять свічки в пам'ять про вбитих геноцидом співвітчизників біля місць пам'яті Голодомору і у вікнах своїх будинків, підприємств та організацій по всій Україні та світу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора