Духовна спадщина українського народу

Дата: 12.09.2018 10:56

У  2018 році всі православні християни відзначають знаменну подію. Саме в цьому році святкується  1030 річниця з дня Хрещення Київської Русі.

З цієї нагоди  11 вересня 2018 року   в  Будинку культури Великобілозерської  сільської ради  проведена  виставка  «Бронзова  християнська культура Древньої  Київської Русі». Організатор виставки - наш земляк, краєзнавець, колекціонер, керівник військово-пошукового загону «Нікопольський плацдарм» м. Енергодар     Володимир Марченко.

Під час   відкриття виставки Володимир Тарасович    від  імені Енергодарської ради ветеранів привітав усіх зі святом, а  в.о. директора Будинку культури Великобілозерської сільської ради Наталія Нєчаєва ознайомила присутніх з історією зародження християнства в Київській  Русі та роллю князя Володимира у прийнятті православної віри.

Виставку відвідали працівники відділу освіти, культури, туризму, охорони культурної спадщини, молоді та спорту Великобілозерської сільської ради, працівники закладів культури громади, учні Великобілозерського професійного аграрного ліцею та Великобілозерського навчально-виховного комплексу № 1., мешканці села.

Володимир Тарасович  з гордістю представив  Родову ікону «Іверської Пресвятої Богородиці» 1886 року. Нею благословляли  його прадіда та прабабусю під час весілля  та  Євангеліє-наградну, іменну   «За відмінне навчання» свого родича Базни Фоми Васильовича. Велике враження отримали присутні  від Хреста-енколпіон  XII ст., який представляє собою нагрудний двосторонній хрест для зберігання  частинок молей або  святої землі.

До уваги відвідувачів були представлені козацькі хрести XVII ст, фрагменти натільних хрестів  Стариця  XIV-XVI ст., хрести восмиконечні  «Терновий вінок»  XVII ст., робочі хрести XVI ст.,  серебряна  іконка-образ  «Казанської Богородиці» кінець XX ст., ікони-складні 1700-1890 років, ікони-образи «Казанської Богородиці», натільні ікони «Божої Матері Марії».

Також на виставці були розміщені картинки святих місць   1805 років.

Від всієї  Великобілозерської  громади     дякуємо    Володимиру  Марченку    за виставку, його  ентузіазм, збагачення духовного світу,   любов до історії та  збереження історичної   пам’яті. Нехай береже Вас Бог!

Бажаємо  подальших знахідок   та всебічної підтримки!