ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ВІНОЧОК» ВІТАЄ ЗІ СВЯТОМ ПЕТРА І ПАВЛА

Дата: 13.07.2018 08:29

Дванадцятого липня за новим стилем — день святих Перво-верховних Апостолів Петра і Павла, або, як кажуть наші селя­ни, «Петра».

До свята Петра й Павла готувалися колись в Україні як до великого свята: білили хати, оздоблювали рушниками стіни, вбирали подвір'я. Ранком у цей день, звичайно, всі йшли до церкви. Дівчата вбирали свої голови вінками з польових квітів, а особливо червоними маками. Повернувшись з церкви, люди розговлялися мандриками. Мандрики — це пампушки печені з пшеничного тіста, яєць і сиру. Сама назва походить ніби від того, що, мандруючи по світі, Петро з Павлом живилися «ман­дриками».

За традицією в цей день, вихованці та персонал ДНЗ «Віночок» пекли «мандрики» та «мандрували» селом. Під час мандрів  завітали на «гарман» та пригостили працівників ПАТ АФ «Гюнівська». Побачили який врожай зібрали хлібороби, як він зберігається.  Допомогли працівницям перевіяти врожай цього року.