A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

20.10.2017

Дата: 20.10.2017 15:47
Кількість переглядів: 461

Запорізькі громади вчаться особливостям формування та виконання бюджетів ОТГ.

Запорізьке регіональне відділення асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), проводить практикум із застосування законодавства «Особливості формування та виконання бюджетів ОТГ. Ефективне управління фінансовими ресурсами. ПЦМ». Учасникі практикуму -це працівники фінансових органів об’єднаних територіальних громад . Фінансові фахівці докладно вивчають основні доходні джерела місцевих бюджетів, повноваження органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів.

Олександра Оляніна, регіональний консультант з бюджетних питань Запорізького РВ АМУ, виступила с доповіддю про порядок складання бюджетних запитів, бюджетну класифікацію, надала схему складання паспорту бюджетних програм- порядок створення та затвердження по галузях бюджетної сфери-освіта, охорона здоров’я, культура, соціальний захист та державне управління.

- Дуже важливі питання, якими цікавляться учасники практикуму, стосуються реалізації змін до бюджетного законодавства, практичного застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі на рівні місцевих бюджетів. І офіс реформ Запорізького РВ АМУ щоденно надає вичерпні консультації з цих питань, - сказала Олександра Оляніна.

Маргарита Таран, начальник відділу доходів Департаменту фінансів, доповіла про повноваження Департаменту фінансів ОДА щодо забезпечення контролю за дотриманням бюджетного законодавства органами місцевого самоврядування. Тетяна Чебан, начальник відділу зведеного бюджету та міжбюджетних відносин, виступила з поясненями щодо основних недоліків та зауважень, які виникають при формуванні та виконанні бюджетів ОТГ.
Маргарита Трипольська , регіональний консультант з правових питань Запорізького РВ АМУ, докладно розповіла про організаційно-правові питання підготовки та проведення першої сесії ради ОТГ. Попереду - питання державної бюджетної підтримки – виділення субвенцій на формування інфраструктури громад. А консультант з місцевого регіонального розвитку Катерина Костянтинова розповість про формування плану та стратегії економічного розвитку громад.

- Децентралізація – це розширення прав органів місцевого самоврядування у прийнятті рішень, надання їм повної бюджетної самостійності щодо наповнення своїх бюджетів і здійснення видатків. Відповідно, такі широкі повноваження вимагають і нових знань, і підвищення професійного рівня та відповідальності, - наголосив директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Медвідь та подякував Асоціації міст України за плідну працю на ниві впровадження реформи децентралізації в Запорізькій області.

Директор Запорізького РВ АМУ Ігор Бірюков наголосив, що офіс реформ регіонального відділення АМУ буде надалі проводити навчання фахівців територіальних громад працювати в нових умовах та сприяти зростанню їх спроможності.

Світлина від Децентралізаційний марафон.

Світлина від Децентралізаційний марафон.

Світлина від Децентралізаційний марафон.

Світлина від Децентралізаційний марафон.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора