Великобілозерська громада
Запорізька область, Василівський район

Громаді Запорізької області представлено публічний звіт облдержадміністрації про підсумки 2017 рок

Дата: 26.02.2018 14:51
Кількість переглядів: 489

Фото без опису

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прозвітував перед громадою Запорізької області про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використання коштів державного та обласного бюджетів та з інших питань діяльності облдержадміністрації у 2017 році.

У заході взяли участь представники громадських рад при органах державної влади, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, некомерційних організацій, засобів масової інформації,  експерти.

- Пріоритетними напрямами розвитку Запорізької області у 2017 році були: впровадження реформи децентралізації, реформування медицини та освітньої галузі, розвиток промислового потенціалу області, її інфраструктури, широке залучення інвестицій в економіку Запорізького краю. Протягом 2017 року облдержадміністрацією спільно з місцевими органами виконавчої влади проводилася цілеспрямована робота для забезпечення зростання економіки області та вирішення проблемних питань у всіх галузях господарського комплексу області, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 Так, згідно з рейтинговою оцінкою, проведеною Мінрегіоном, Запорізька область за більшістю показників увійшла до першої десятки регіонів, а за напрямами «Економічна ефективність» та «Інвестиційний розвиток і зовнішньоекономічна співпраця» посідає третє місце серед регіонів України.

За  підсумками 11 місяців 2017 року область посідає четверте місце за експортом та 10 - за імпортом товарів. Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з партнерами із 150 країн світу.

За даними моніторингу, в січні-листопаді 2017 року в регіоні на нові робочі місця прийнято 13,5 тис. осіб. При цьому співвідношення між створеними та ліквідованими робочими місцями покращилося і становило 123,6%. Розмір середньомісячної зарплатні в області є одним із найвищих в Україні – 6 733 грн., що відповідає п’ятому  місцю серед регіонів.

У порівнянні з 2016 роком надходження до бюджетів збільшилися на 23,6% або на 1 млрд. 817,9 млн. грн. Найбільш вагомими для місцевих бюджетів податками є:

- податок на доходи фізичних осіб;

- плата за землю.

По цих надходженнях приріст склав 32,6% і 14,3% відповідно.

- Збільшення надходжень до місцевих бюджетів досягнуто, передусім, за рахунок розширення ресурсної бази податку на доходи фізичних осіб, а саме: зростання середньої заробітної плати, легалізації зайнятості, декларування доходів громадян, які самостійно обробляють земельні ділянки. Також за рахунок перегляду договорів оренди земельних ділянок збільшено надходження до місцевих бюджетів від плати за землю. Крім цього, завдяки плідній співпраці з народними депутатами, галузевими міністерствами та Кабінетом Міністрів України протягом 2017 року додатково було отримано міжбюджетних трансфертів на суму  2,1 млрд. грн., у т.ч. дотацій –  29,4 млн. грн., субвенцій – 2,1 млрд. грн, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.    

Запорізька область входить до числа провідних індустріальних регіонів України. Основу промисловості регіону складають металургійний (37,9% загальної реалізації по області), енергетичний (23,1%) та машинобудівний (12,5%) комплекси. Після п’яти  років скорочення обсягів промислового виробництва з 2017 року спостерігається зростання індексу промисловості, який за підсумками 2017 року у порівнянні з 2016 роком склав 105,9 %. За цим показником область перемістилася з 23 на 10 місце серед регіонів України.

За обсягом реалізованої промислової продукції Запорізька область стабільно посідає третє місце. За січень-листопад 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції склав 167,8 млрд. грн. або 8,7% обсягу реалізації по Україні.

Протягом останніх чотирьох років поспіль досягнуто рекордних показників збору врожаю зернових (валовий збір щороку перевищує 2,5 млн. тонн), а в 2017 році перевищив трьохмільйонний рубіж – це рекордний урожай за роки незалежності.

У структурі посівних площ на зерно озимі займають 38% ріллі. За оперативною інформацією, область посіла друге місце в Україні по посіву озимих зернових та перше місце - по посіву озимої пшениці.

- Особлива увага приділяється підвищенню ефективності використання аграрного потенціалу регіону. Зокрема, облдержадміністрацією продовжено перший та єдиний в Україні захід «Урожай». За даними районних груп, у ході проведення заходу «Врожай-2017» отримано такі результати: обстежено понад 2 млн. 35 тис. га; виявлено факти використання земель сільськогосподарського призначення без документів на площі 48,4 тис. га; землі, які не використовуються –123,8 тис. га. Завдяки проведеній роботі додаткові надходження до місцевих бюджетів за рахунок орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності склали 6,6 млн. грн., збільшено розмір заробітної плати 3 597 фізичним особам (легалізовано 9,2 млн. грн. доходів),  добровільно оформлено 3375 найманих працівників (легалізовано 11,7 млн. грн.), - підкреслив Костянтин Бриль.

Завдяки потужному промисловому та аграрному комплексам спостерігається зростання обсягів залучення та освоєння інвестиційних ресурсів.  За 9 місяців 2017 року підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 10,1 млрд. грн. капітальних інвестицій  - це сьоме місце серед регіонів і 4% від загального обсягу по Україні. Більше того, це на 52% більше порівняно з 2016 роком і відповідно - перше місце по Україні за темпом приросту.

За оцінкою Мінрегіону України щодо соціально-економічного розвитку регіонів, за 9 місяців 2017 року Запорізька область за напрямом «Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» посіла третє місце в державі. Крім цього, за оцінкою рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» щодо інвестиційної ефективності областей України Запорізька область вкотре покращила свої показники і вийшла на третє місце серед регіонів України. Наразі рейтинг області оцінюється на рівні ineB (високий).

У 2017 році в ході реалізації понад 400 найважливіших інвестиційних проектів  освоєно 349,9 млн. грн., з них кошти:

- державного фонду регіонального розвитку – 70,6 млн. грн.;

- субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження – 10,3 млн. грн.;

- субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 200,0 млн. грн.;

- субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 69,1 млн. грн.

- Ми дійсно робимо все, аби інвестори звернули увагу на Запорізький край. Так, 12-13 жовтня 2017 року у ВЦ «Козак-Палац» відбувся ІI міжнародний форум з питань кооперації територіальних громад і бізнесу «InCoForum». У тематичних секціях та засіданнях загалом взяли участь понад 800 учасників із близько 50 країн світу. Спікерами форуму виступили понад 40 авторитетних українських та зарубіжних експертів. Одночасно з Форумом працювали спеціалізовані виставки та тематичні експозиції з питань енергозбереження, малого і середнього бізнесу. Пошук інвесторів – це не  теревені. Результати такої співпраці відчувають люди на місцях. Зокрема, в рамках програми соціального партнерства компанія ДТЕК надала грошові кошти для реалізації соціальних проектів приазовській та приморській громадам. У рамках проектів будівництва вітрових електростанцій на території Приазовського та Мелітопольського районів компанія «ЮрокейпЮкрейн»  інвестувала в розвиток соціальної інфраструктури на загальну суму 8,2 млн. грн. Під час ІІ міжнародного інвестиційного форуму «InCoForum-2017» було підписано договір про внесок «Юрокейпу» ще 330 000 євро у розвиток інфраструктури Гірсівської ОТГ. У 2017 році компанією «Нібулон» завершено будівництво перевантажувального терміналу для зернових та олійних культур у с. Біленьке Запорізького району. Потужне підприємство було створено лише за 100 днів. Під час будівництва тут з’явилися 1 500 робочих місць. Бюджет громади отримав до 400 тисяч гривень додаткових коштів, - зазначив глава області

Крім цього, товариством «Нібулон» добудовано комплекс  очисних споруд  потужністю 2000 м3/добу; обладнано сучасний комп'ютерний клас у школі с. Біленьке; забезпечено робочими місцями близько 120 осіб тощо.

Німецька федеральна компанія GIZ у рамках програми «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку із збільшенням кількості ВПО» профінансувала капітальний ремонт чотирьох шкіл Бердянська.

У проекті ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - Етап ІІІ» беруть участь 12 районів області. Наприклад, у Пологівському районі введено в експлуатацію консервний цех, у Токмацькому районі відкрито цех з переробки молока.

За грантові кошти уряду Німеччини  в рамках проекту УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» у м. Мелітополь завершено реконструкцію та відкрито два соціальних гуртожитки для 39 переселенців,  дитячий садочок №39 «Чебурашка».

Очільник області приділив увагу місту Токмак, якому в 2017 постановою Кабінету Міністрів України було надано статус депресивної території строком на п’ять років. Запорізька облдержадміністрація єдина, хто за погодженням з місцевою радою подав пропозицію, аби територія отримала такий статус. Тепер територія має можливість отримувати реальну державну допомогу, насамперед фінансову, спрямовану на стимулювання її розвитку. Що, в свою чергу, є додатковим стимулом для створення робочих місць та підвищення доходів місцевих жителів.

Взявши курс на відновлення будівельної активності, Запорізька область посідає 11 місце за обсягом виконаних будівельних робіт та забезпечила 2,4% загальноукраїнського рівня. Так, у 2017 році підприємствами області виконано будівельних робіт на суму майже 2,4 млрд. грн., індекс будівельної продукції склав 123% - це восьмий результат серед регіонів України.

У 2017 році завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації та народних депутатів України отримано фінансову підтримку з боку держави в обсязі 54 млн. грн. та спрямовано на добудову 11 газопроводів у шести районах області: Веселівському, Гуляйпільському, Новомиколаївському, Пологівському, Приазовському та Якимівському. Будівництво дев’яти  газопроводів планується завершити у 2018 році.

У своєму звіті Костянтин Бриль зупинився на такому важливому питанні, як оновлення автошляхів регіону.

 - 2018 рік ми оголосили роком будівництва доріг. Проте і в минулому році не пасли задніх. За рахунок коштів обласного бюджету виконано заходи з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення на суму 19,951 млн. грн. на площі 66 282 м². За рахунок коштів від  перевиконання надходжень митних платежів у 2017 році в сумі 81 697,7 тис. грн. були виконані роботи з поточного середнього ремонту доріг, які є складовими автомобільних доріг загального користування державного значення. За рахунок усіх джерел фінансування у 2017 році здійснено поточний середній ремонт на двох об’єктах дороги Н-08 Бориспіль-Дніпро-Дніпро-Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь. Окремо за рахунок коштів обласного бюджету в 2017 році у сумі 9 808,6 тис. грн. були розроблені проекти з поточного середнього ремонту 13 ділянок доріг державного значення, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Керівник регіону додав, що у грудні 2017 року зі сфери управління Укравтодору до сфери управління облдержадміністрації було передано 541 дорогу загального користування місцевого значення, протяжність яких становить 5357,8 км. У 2018 році очікується субвенція з державного бюджету в розмірі 479,7 млн. грн. на розвиток місцевої дорожньої мережі.

Для збереження доріг від руйнувань великогабаритним транспортом у 2017 році Запорізька область отримала три сучасних пересувних габаритно-вагових комплекси.

Важливе значення для обласного центру має будівництво автотранспортної магістралі через річку Дніпро. В 2017 було завершено передостанній етап поздовжнього насування прогонової будови споруди №4, виготовлено та змонтовано монтажні опори для опускання прогонової будови в проектне положення та проведено інші роботи.

У 2017 році розроблено та погоджено з Державним агентством водних ресурсів України 35 паспортів водних об’єктів Запорізької області. На  підставі цих документів проводиться перерахунок орендної плати за надані в оренду водні об’єкти, що суттєво збільшить надходження до обласного бюджету.

Активно використовувались кошти Державного екологічного фонду (20,1 млн. грн.) та обласного екологічного фонду (196,8 млн. грн.).

Костянтин Бриль нагадав, що в 2017 облдержадміністрацією здійснено централізоване придбання 25 одиниць техніки для 15 районів та двох міст обласного значення. Крім цього, за рахунок коштів обласного бюджету (37 млн. грн.) окремі території самостійно придбали 28 одиниць техніки. Загалом за рахунок коштів обласного екофонду було придбано 53 одиниці спеціалізованої техніки для збору, транспортування та складування відходів.

- Не можу не відзначити втілення в життя реформи децентралізації влади. Загалом на території Запорізької області запроектовано створення 67 об'єднаних територіальних громад. Нині створено 42 громади. Із 20 існуючих районів області території семи з них повністю покриті об'єднаними територіальними громадами.  Торік 24 територіальні громади, що об’єдналися в 2015-2016 роках, отримали субвенцію з обласного бюджету в сумі  12 млн. грн. Також 16 громадам області виділено 70 млн. 918,8 тис. грн. з держбюджету. Завдяки їм об’єднаними громадами реалізовано 116 проектів на загальну суму субвенції 69 млн. 82,602 тис. грн., - зазначив  Костянтин Бриль.

В умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги в області продовжувалась реалізація програми житлових субсидій, якою у 2017 році в області скористалося 317,7 тис домогосподарств. Сума коштів, яка нарахована організаціям, що надавали житлово-комунальні послуги,  склала 2,3 млрд. грн. Субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу призначено 32,3 тис. домогосподарств. Повернуто монетизовані суми за зекономлене електро- та газопостачання в обсязі 30,6 млн. гривень.

Завдяки оперативній та злагодженій роботі обласної, районних служб у справах дітей та місцевих органів влади за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у грудні 2017 року придбано 47 квартир/будинків для 57 осіб із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які не мають власного житла та перебувають на соціальному квартирному обліку. А також два житлових приміщення для створення дитячих будинків сімейного типу.

Крім цього, на умовах 50% співфінансування обласного бюджету з місцевими бюджетами придбано 12 квартир/будинків для 12 осіб із числа дітей-сиріт.

Пріоритетним напрямом роботи залишається соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. У 2017 чотирьом особам з інвалідністю III групи надано грошову компенсацію на придбання житла на суму 2,5 млн. грн.

Крім цього, з державного бюджету Запорізькій області у 2017 році було виділено 5,1 млн. грн.. на грошову компенсацію для придбання житла учасниками АТО з інвалідністю 1 та 2 груп, а також родинами загиблих. Ці кошти отримали шість сімей загиблих військовослужбовців та один учасник АТО з інвалідністю ІІ групи.

Стосовно медицини, як і в усій державі триває процес реформування галузі охорони здоров’я. У Запорізькій області  затверджено перелік та склад п’яти  госпітальних округів: Запорізький, Бердянський, Мелітопольський, Пологівський та Василівський, до яких входять і об’єднані територіальні громади.

З березня 2017 року розпочав функціонування єдиний диспетчерський центр служби екстреної медичної допомоги з використанням сучасних GPS технологій.  Запорізька область стала однією з небагатьох, де почала працювати нова система, яка дозволить керувати всіма бригадами екстреної медичної допомоги регіону, які обслуговують у середньому до 500 тис. викликів протягом року.

Владою регіону було придбано 30 одиниць медичного та п’ять  одиниць технологічного обладнання, у тому числі 21 автомобіль швидкої медичної допомоги на суму 56 млн. 485,100 тис. грн. та один дитячий реанімобіль.

Також у 2017 році завершено будівництво та введено в експлуатацію поліклініку на 250 відвідувань у смт. Кушугум.

На реалізацію обласних програмних заходів  та надання фінансової підтримки навчальним закладам області видатки обласного бюджету склали 27,15 млн. грн., що майже втричі більше, ніж у попередні роки.

Якщо говорити про дошкільнят,  зусиллями органів місцевої влади та місцевого самоврядування відновлено 1 061 місце в закладах дошкільної освіти. Збільшено більш ніж удвічі кількість закладів  дошкільної освіти з інклюзивними групами, в яких відкрито 35 груп з інклюзивною формою навчання та охоплено  95 дітей з особливими освітніми потребами.

У сфері загальної середньої освіти було створено 13 опорних закладів із 18 філіями. Для модернізації освітнього процесу придбано 12 комплектів інтерактивних програмно-апаратних комплексів для шести опорних навчальних закладів Запорізької області на загальну суму 952 800 грн.

- Для 10 закладів, які відвідують учні, що пересуваються на візках, придбано 10 гусеничних мобільних  сходових підйомників для транспортування людей в інвалідному візку на загальну суму 850 тис. грн. Також у 2017 році було придбано 17 шкільних автобусів, 12 з яких закупили  об’єднані територіальні громади. У цьому році ми плануємо продовжити цю практику. За кошти з різних джерел облаштовано 53 сучасні медіатеки, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Очільник регіону також  нагадав, що Запорізька область – перша в Україні, де створено інтерактивну карту інклюзивних шкіл, створену на сервісі Google. Разом із «Google Україна» також було реалізовано проект «Цифрове перетворення Запорізької області», що підвищить туристичну та інвестиційну привабливість регіону.

Саме в Запорізькій області працює найбільший в Україні волонтерський центр для військовослужбовців «Солдатський привал». Його створили завдяки співпраці облдержадміністрації, обласної ради, Придніпровської залізниці та сотень запорізьких волонтерів. За два з половиною роки роботи центр прийняв 7,5 тис. бійців.

У 2017 році проведено три масштабні обласні заходи до Дня Перемоги, Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана. Всі небайдужі запоріжці приєднались і до наших обласних телемарафонів. У підсумку марафон «Пам'ять» зібрав 1 млн. 91 тис. грн., а єдиний в Україні благодійний марафон до Дня Збройних Сил України зібрав 952 тис. грн.

- Ми намагаємося всіляко допомагати нашим захисникам. Загалом у 2017 році військовим  структурам та правоохоронним органам була надана допомога на загальну суму 56 515 654 грн. Сюди увійшли кошти, які виділялися за обласними програмами, програмами районів та міст обласного значення, Фондом сприяння обороні Запорізької області, а також допомога, надана підприємствами, установами та організаціями регіону, - зазначив Костянтин Бриль.

Запорізька обласна влада та активні жителі регіону зібрали допомогу та передали постраждалим жителям Авдіївки 75 тонн продуктів харчування, понад 100 тонн будівельних матеріалів, а також теплі речі, дизпаливо та іншу гуманітарну допомогу.

У рамках співпраці з проектом «Допомога йде», за сприяння оперативного командування «Схід» та Запорізької облдержадміністрації, проведено лікування дітей та дорослих із зони проведення антитерористичної операції. Так ми підтримали понад 50 осіб із сірої зони.

Чималу увагу влада регіону приділяє здоровому майбутньому молоді. Загалом різними видами спорту в області охоплено понад 56 тисяч осіб. На сферу фізичної культури та спорту з обласного бюджету виділено 72 млн. 627 тис. грн. Для юних аматорів на умовах співфінансування створено вісім міні-футбольних полів у рамках реалізації державної бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям». Також у Запорізькій області функціонує 38 закладів по роботі з молоддю, в тому числі «Запорізький обласний центр молоді» та «Обласний центр патріотичного виховання».

Стосовно професійних спортсменів - у 2017 році до складу збірних команд України з 25 олімпійських видів спорту входили 239 спортсменів. До складу збірних команд України з неолімпійських видів спорту залучалися 275 вихованців запорізького спорту.

У 2017 році спортсмени області завоювали 14 медалей на чемпіонатах світу та Європи,  313 медалей - на чемпіонатах і кубках України. 18 спортсменам та тренерам встановлено та виплачено обласні щомісячні стипендії  на суму 355 тис. грн.

 Спортсмени регіонального центру «Інваспорт» на Дефлімпійських іграх здобули одну золоту та дві бронзові медалі, на чемпіонатах світу – чотири золоті та дві бронзові медалі, на чемпіонатах Європи – дві золоті та одну срібну медаль. За результатами рейтингу виступів на Дефлімпійських іграх  2017 року запорізьким спортсменам з інвалідністю встановлено та виплачено одноразові грошові премії в сумі 300 тис. грн.

- Це лише найяскравіші досягнення 2017 року. Кожен з нас докладає зусиль, аби Запорізька область розвивалася та процвітала. Впевнений,  2018 рік буде багатим на нові звершення, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора