Масляна - одне з найулюбленіших свят нашого народу

Дата: 19.02.2018 13:29

Масляна - одне з найулюбленіших свят нашого народу. Інша його назва - сирний тиждень. Тому, що закінчується зима і люди могли вдосталь наїстися їжі з молока і борошна. Його здавна відзначали  наприкінці лютого, коли весна з зимою зустрічаються. Припадає воно на останній тиждень перед початком Великого посту.

1-й день Масляної  - «Зустріч».

Цілий день люди веселилися, зустрічаючи свято.

2-й день  - «Загравання».

3-йдень - «Ласунка». В цей день українці пригощали один одного смачненьким.

4-й день  - «Розгуляй». В цей день люди розважалися, танцювали.

5-й день називається -  «Тещині вечори». У цей день зяті ходили в гості до тещ.

6-й день – «Зовицині посиденьки». У цей день відвідували рідних.

7-й день – «Прощання з Масляною». У цей день люди просили вибачення один в одного за колишні образи.

Ось, і сьогодні,16 лютого 2018 року працівники дитячої бібліотеки провели  пізнавально – розважальне заняття для вихованців дитячого садка. Бібліотекарі в ігровій формі ознайомили  дітей з традиціями святкування Масляної, пекли імпровізовані млинці, водячи хоровод, закликали весну «Весна, весна красна!Прийди до нас!», відгадували загадки, грали в «Чарівні ворота» та покатали всіх бажаючих на «Каруселі».

А також завітали з привітаннями та побажаннями до відділу бухгалтерського обліку  та звітності Великобілозерської сільської ради та до працівників управління Державної казначейної служби України   у Великобілозерському районі   Запорізької області.